Kedi Mama Tercihi

Kuzucansu44

2 aylık kedim mama yemiyor. 3 farklı marka değiştirdik ama hala yemiyor. Kedimi sahipleneli 1-1,5 hafta oldu ve sahiplendiğimiz yerde kuru mama yiyiyordu. Veteriner 5-6 gün naz yapar, alışana kadar yemez dedi ama kedim ilk geldiği gün aldığımız mamadan yedi. Daha sonra yememeye başladı bizde kıyamadık yaş mama verdik. Artık hep yaş mama istiyordu,kuru mama yemiyordu. Veteriner yaş mama vermeyin acıkınca mecburen yer dedi. Fakat hala yemiyor. Acaba bildiğiniz bir yavru kedi maması varmı? Yani bu mamayı kediler çok seviyor, asla reddetmiyor diyebileceğiniz?

25 CEVAP

Sselin1

Eger protein orani royal canin, acana gibi bir kitten mama isterseniz ilk attigim linkteki mamayi tekrar siparis edin. Ama pro plan orijen gibi yüksek proteinli bir kitten mama isterseniz simdiki attigim linki siparis edin ikiside n&d

https://www.*********.com.tr/nd-ocean-tahilsiz-balik-ve-portakalli-kedi-mamasi-1

Kuzucansu44

Bu attığınız linklerdeki mamalar yetişkin kedi maması,bu yüzden almadım. Balıklı Nd marka yavru kedi maması bulamıyorum.

Sselin1

N&d kittenin sadece tavuklusu var. Acikladim ama size n&d kitten mamasinin tek ozelligi sadece mama tanesinin küçük olmasi . Icerik olarak yetiskin n&d mamasi ile yavru n&d mamasi birebir ayni. vitamin yag protein vitamin hepsi ayni. Bu sitede bircok de kiside yavru kedisine kuzulu veya balikli yetiskin n&d mamasi veriyor :) bakin yetiskin mamasinda yavru kedinizi yiyemeyecegi hicbir sey yok yavru kedi mamasinin ozelligi vitamin degerlerinin yüksek olmasi ama n&d, orijen, acana, naturea gibi kaliteli markalar boyle bir ayrima girmemis sadece verilen gramaj degismeli demisler anlatabildim umarim :) ozaman n&d nin kitten mamasi niye var derseniz ?n&d bu markalardan farkli olarak belki cok kucuk kediler mamayi kiramaz diye mamanin tanesini kucultmus okadar:)

Sselin1

Yinede emin olmak isterseniz farminanin sitesine girip n&d kitten ile yetiskin mamalrinin iceriklerini inceleyin hicbir fark olmadigini görursunuz :) yada tekrar soru açin diger arkadaslarinda fikrini alin :)

Kuzucansu44

Tmm teşekkür ederim ????????????

Kedidelisi12

Sağlık durumundan emin misiniz? Vet kontrolünde mi yavrunuz? Birde mutlaka yavru kedi maması olsun. İri taneli mama koyuyorsanız, kıramadığı için yemiyor olabilir.

kubrabekmez

Biz Royal ile başlayıp Proplan'a geçmiştik sorunsuz şekilde. Tabi hep kitten olanları denedi. Hills'i o kadar sevmiyor, Proplan'a ise deliriyor ve iyice oburlaşıyor. Aşırı yiyip kilo almasın diye kısırlaştıktan sonra Proplan ve Hills'i karıştırarak vermeyi düşünüyorum. Nd de almıştım, avcumdan yemişti biraz tadımlık ama idrar yolları sorunlu(kaptan su içmeyip bir ay Eskişehir'in çeşme suyunda ısrarlı olarak), iki ay reçeteli mama tedavisi gören ve aşırı su içmeyen erkek bir kedim olunca veteriner başta saydığım üç mama için onay verip, kendisi Nd'yi hiç denemediği ve bilmediği için, risk almayalım demişti. Ama yine de çevremde yıllardır nd kullanan birkaç dişi kedi sahibi tanıdığım var, genelde memnunlar. Bu dördünü de bir şekilde yiyeceklerini düşünüyorum.

Kuzucansu44

Kedidelisi12 mama yemek ile alakalı bir sağlık sorunu yok. Tabikide veteriner kontrolünde. Biraz alerjisi var o yüzden 2-3 günde bir veterinere götürüyoruz. Normalde Nd marka verecektim. Hatta sipariş ettim ve geldi. Ama Nd mamam gelene kadar denemek için farklı bir marka aldım ve onu şuan yiyiyor. O yüzden Nd marka kullanmayacağım

Kuzucansu44

Kedidelisi12 mama yemek ile alakalı bir sağlık sorunu yok. Tabikide veteriner kontrolünde. Biraz alerjisi var o yüzden 2-3 günde bir veterinere götürüyoruz. Normalde Nd marka verecektim. Hatta sipariş ettim ve geldi. Ama Nd mamam gelene kadar denemek için farklı bir marka aldım ve onu şuan yiyiyor. O yüzden Nd marka kullanmayacağım

Kuzucansu44

Kedidelisi12 mama yemek ile alakalı bir sağlık sorunu yok. Tabikide veteriner kontrolünde. Biraz alerjisi var o yüzden 2-3 günde bir veterinere götürüyoruz. Normalde Nd marka verecektim. Hatta sipariş ettim ve geldi. Ama Nd mamam gelene kadar denemek için farklı bir marka aldım ve onu şuan yiyiyor. O yüzden Nd marka kullanmayacağım