Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi Mama Tercihi

Kuzucansu44
Kuzucansu44

3155 Puan

2 aylık kedim mama yemiyor. 3 farklı marka değiştirdik ama hala yemiyor. Kedimi sahipleneli 1-1,5 hafta oldu ve sahiplendiğimiz yerde kuru mama yiyiyordu. Veteriner 5-6 gün naz yapar, alışana kadar yemez dedi ama kedim ilk geldiği gün aldığımız mamadan yedi. Daha sonra yememeye başladı bizde kıyamadık yaş mama verdik. Artık hep yaş mama istiyordu,kuru mama yemiyordu. Veteriner yaş mama vermeyin acıkınca mecburen yer dedi. Fakat hala yemiyor. Acaba bildiğiniz bir yavru kedi maması varmı? Yani bu mamayı kediler çok seviyor, asla reddetmiyor diyebileceğiniz?


25 CEVAP

dumaniskonunsahibi
dumaniskonunsahibi

13512

Her kediye gore degisiklik gosterir kimisi sever kimisi sevmez ama vet. Dogru soylemis yas mama vermeyin bi sure acikinca mutlaka yiyecektir. Eger alisirsa yas mamaya birdaha hic yemeyebilir kuru mamayi. Hangi markalari denediniz? Mesela ND denemediyseniz tavuklu narlı deneyin sevme ihtimali var.


Kuzucansu44
Kuzucansu44

3155

Denediğimiz 2 markayı veteriner tavsiyesiyle almıştık. Proplan bide veterinerin bize verdiği bir mama adını hatırlamıyorum. En başta Royal Canın kullandık ama bu marka çok iyi bilinen fakat fazla iyi olmayan bir markaymış. Nd markayı çoğu kişiden duymuştum, deneyeceğim teşekkürler


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

117105

Royal Canin bağımlılık yapan bir mama, bunu yiyen kedi başka mamalara çok zor alışıyormuş. Değiştirdiğiniz çok iyi olmuş. Ben de ND öneririm, bütçeniz yeterse orijen daha iyi. Israrcı olun tabağında dursun maması başka bir şey vermeyin acıkınca illaki yer.


dumaniskonunsahibi
dumaniskonunsahibi

13512

Aynen hem proplan hemde RC bagimlilik yapiyor bu sebepten dolayi kediniz baska mamaya zor alisiyordur sebebini bulduk sanirim :))


Kuzucansu44
Kuzucansu44

3155

Dün Nd marka mama aldım ve koydum ama kedim yüne yemedi. Kedim şuan aç ve bizden yaş mama vermemiz için miyavlıyor. Veteriner başka birşey vermeyin , acıkınca yer dedi ama yemedi. Bu yüzden yaş mama verdim ve hemen yedi ve şuan hala aç. Ama 1 tatlı kaşığı verdim daha fazla veremem. Şimdi de hills marka mamayı deneyeceğim,çok önerildi


AYSUNsecurity
AYSUNsecurity

81

ND kesinlikle elbet acikip yiyecektir çok üstüne düşmeyin rahatsız olmuş olabilir


Sselin1
Sselin1

117167

Benimde boyle secici bir yavru kedim vardi hills, pro plan, profine gibi mamalari asla yemedi uzun sure ac kalmasina ragmen bende n&d balikli mama verdim bayilarak yedi begenmeyen kedi görmedim tavuklusunu sevmemis olabilir ama balikli koku lezzet olarak cok farkli. Ve yavru kediler icinde icerigi uygun.


Sselin1
Sselin1

117167

Ayrica kuru mamasini yas mamayla karistirp verin daha cabuk alisacaktir bir anda kuru formda olunca yadirgar yemez.


BalliBadem
BalliBadem

118514

Kuruyla yaşı karıştırın başta yaş mama çok olsun sonra yavaş yavaş yaş mama azalsın kuru çoğalsın en son tamamamen kuru


mmhureyre
mmhureyre

582

kesinlikle balli bademe ve sseline katılıyorum.... ama akşam koyduğunuz mamayı kaldırmayın yemezse, tek yaş mama da vermeyin kesinlikle o akşam, tabak sabaha kadar ulaşabileceği yerde dursun, sabaha kadar ille yiycektir yaş-kuru mama karışımını


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 259 Görüntüleme
  • 25 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20658 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR