Kedinize Kaybolmaması İçin Tasma Takıyor Musunuz?

Seyma6390

Ne kadar boşluk kalacak şekilde takıyorsunuz? Ben iki parmak boşluk kalacak şekilde taktım durduktan sonra çıkarıyor. Bir de sürekli kullandığınız ve memnun kaldığınız bir tasma varsa linkini atarsanız çok sevinirim :)

15 CEVAP

sarmanbirkedi

Zilli ne ya. Çin işkencesi gibi. Düşünsenize her hareketinizde kulağınızı dibinde iğrenç bir ses çıkıyor ama her zaman oliyor

Bcanaydn

Ben kullanmıyorum sebebi ise evde olmadığım zaman çıkarmaya çalışırken ön sivri dişlerine takılır korkusu var çünkü ilk deneme yaptığımda bununla karşılaştım.

lwb

O 2 parmak rahatlıkla geçmemeli, yoksa bol ayarlarsınız, ağzına takılır.

Catloveerr

Gevşek olursa dişlerine takılıyor önceki tasmasında yaşadım çok korkmuştum :(

Tasmayı zilsiz olarak taksaniz daha iyi olur künye için hayvankunyesi var instagramda urunleri de baya guzel kedim olsaydi oradan alirdim bir bakabilirsiniz

lwb

Çok tasma kullandım, en iyisi RedDingo markalı tasmalar.

Kedinizin boyun kalınlığına göre 2 parmak geçecek şekilde takmalısınız. İyi ayarlarsanız ne çıkarabilir ne kedinizi rahatsız eder.
Küçükken bana kaybolma korkusu yaşattığı için kullanıyorum, zili öyle yüksek sesler çıkarmıyor sanki az bir şekilde tıngırdıyor, siz de öyle seçin.
Yakın zamanda da künye yaptırıcam.

Seyma6390

Künye yaptırmayı ben de düşünüyorum ama çok büyük yapıyorlar taksam rahatsız olur biraz daha kibar olsa.

lwb

Fotoğrafta iyi duruyor

LadyAndCat

Boyun tasması bu süs amaçlı çıngıraklı olanları da oluyor:)
Bebekken takıyorduk.
Şimdi gövde tasması takıyoruz gerektiğinde...

LadyAndCat

Tasma ve kediniz arasında iki parmak çok olabilir. Hele parmaklarınız kalınsa :)
1-1,5 parmak uygundur ve sürekli kontrol etmek gerekir çünkü kediniz büyüyüp kilo alabilir ve tasması sıkabilir.

ygiz_mrtt

Van kedileri ve ya Ankara kedisi sağır ırklar zile ihtiyaç duyar sahibini ve ya evdeki tehlikeyi duyamayacağı için bizim evde zil sesine göre hareket etmemiz gerekir. Ama onun dışında gereksiz zil olacaksa bile künye bulunması yeterli.

cagdan

Şu akıllı tasmalar varya kedi bi yere takılırsa zorlanınca açılanlardan. Ondan var ama ucundaki yazı yazdırdığım künyeden memnun değilim mama yerken zorlanıyo kaloriferin araya giriyo vs.

Tasma üzerine yazı işleyen bi satıcı biliyorsanız yazar mısınız. Bazen coşupçok hızlı hareket edebiliyor kapı arasından kaçar diye takıyorm

lwb

Safety tasma olsa bile bazıları zor açılıyor, dediğim marka anında açılabilen bir tasma.
Tasma seçerken bile dikkatli olunması lazım.

Seyma6390

O zili ben de sevmedim çıkardım sonradan. :)

lwb

Öyle bir ses çıkarmıyor, seçtiğiniz tasmaya göre