Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Bu yavrunun cinsi nedir?

cigdemcnkc
cigdemcnkc

5450 Puan

İlk defa köpek besleyeceğim. Apartmanın arkasında çardak kulübe konulacak birde oyun oynamaya yetecek bir alan var çok geniş bir bahçe değil zemini taş. Sürekli girip çıkabileceği bir alanda değil. Bunun için bağımsız bir ırksa almayacağım bu yavruyu. Çoban köpeği büyük olur genelde köyde çiftlikte bakılır diyende var annesi rus finosu kırması büyük olmaz besleyebilirsin diyende kafam karışık bana bilgi verir misiniz. Babası kim bilmiyoruz.15 CEVAP

Alaracatlover
Alaracatlover

10652

Yavrular orta boy olabilir patilerinden anlayabilirsiniz:))


lwb
lwb

118302

Bacakları uzun, çok büyük olur mu kesin birşey söylenmese de orta boylarda olur bence


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5450

Çoban köpeği mi yavrular


epiglottis
epiglottis

127630

Beslerseniz severseniz her hayvan baglanir bence.


LadyAndCat
LadyAndCat

120845

Çiğdem Hnm;
Söyleyeceklerimi lütfen yanlış anlamayın ama bahçede hayvan bakılmıyor. Bakıyorum diyenlerin hepsi kendini kandırıyor. Köylük yerde değilseniz hele bence hiç girişmeyin. Köpek sonuçta yani sosyal bir canlı. Bir sürünün veya ailenin parçası olmaktan hoşlanan bir canlı. Alıpta bir bahçeye bağlayıp terketmek çok mantıklı değil.
Bu bir bebek ne derseniz deyin.
Oyunlar oynamaya, koşup oynamaya alanı olmalı. Eğitime ihtiyacı var. Çiş, kaka eğitimi. İtaat eğitimi. Adını öğrenme eğitimi. Çağardığınızda gelebilmeli filan.
Yalnızlık çekecek korkacak peki o zaman siz sıcak apartmanınızın içinde olacaksınız oysa BELKİ yağmurdan korkup ağlayacak karanlık gecede ve hiç kimse yanında olmayacak?!
Onun Anne şefkatine ihtiyacı var.
Ben apartman içinde sıcacık kaloriferimin önünde oturayım ailemle, o da aşağıda bahçede yapayalnız olsun derseniz gerçekten yapmaya çalıştığınız şeyi onaylayamam...
Ayrıca kaç aylık bu yavrular biliyor musunuz?
Oldukça büyük ve iri oldu diyelim çocuk eee o zaman nolacak???
İnsan isterse yanında ve yalnızlıktan ağlayıp havlamaya başlarsa nolacak?!?
LÜTFEN BU DEDİKLERİMİ DE BİR DÜŞÜNÜN.
Üstelik daha önce hiç köpek bakmadım diyorsunuz.
“Çoban köpeği büyük olur genelde köyde çiftlikte bakılır” diyenleri çok samimi buldum doğrusu.
Çoban köpeği veya DEĞİL fark etmez bu bebekler büyüyünce büyük köpekler olacaklar.
“annesi rus finosu kırması büyük olmaz besleyebilirsin” diyenler böyle demişler ama aldığınız bebek düşündüğünüzden büyük olursa ?!
Hem söylemesi konuşması kolay oluyor ama bakması ilgilenmesi kolay olmuyor. Bu yüzden herkes “Amaaan bakarsın” diyor. Alan da “amaaan ben ne yersem onu yer’ diyor. Sonra bakıyoruz dağ taş terkedilmiş evcil kedi / köpek DOLU.


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5450

İlçede oturuyorum yerim müsait bağlamaya bende karşıyım zaten aslada sorumluluğumda olan hiçbir canı ilgisiz bırakmam. Kendi kedim dışında dışarıda baktığım ilgilendiğim besleme yaptığım onlarca can var. Yanlış anlamayın dedikten sonrada sırf gösteriş için almamı düşünmeniz çok absürd olmuş :)


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5450

Zaten bu soruyu yöneltmemdeki amaçta hayvanın iyiliği için. Şuan beni gereksiz yere suçlamanız manasız. Büyüyeceğinin farkındayım bunun için zaten sahiplendikten sonra bırakmam ama benim sorumu amacı dışında cevaplamayın lütfen. Demek istediğim bahçe kapılı bir alan kendi halinde sokakta dolaşıp gelemez eğer öyle çok büyük bir ırk ise çoban ve kangallar bu şekilde mutsuz olurlar buda benim kaldırabileceğim bir sorumluluk değil. Bilirsiniz ki ilk deneyimlerde önerilen ırk değiller. Kendi kendinize yok yalnız kalacak şu bu üşenmeyip yazmışsınız sağolunda benim bir köpeği mutsuz edeceğim kanısına nereden vardınız çok merak ediyorum... Gösteriş alan salaklardan değilim merak etmeyin


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

117105

Annesinin fotoğrafı olaydı daha net bir şey diyebilirdik. Bence imkanınız varsa iki kardeşi sahiplenin yalnız kalmamış olurlar. Ayrıca Çiğdem hanımı instagramdan biliyorum, hem kedisi çaklıta bakıyor hem de sürekli sokak sokak gezip besleme yapıyor. Bulunduğu ilçedeki barınak kapatılmadan önce de her hafta barınağa mama götürürdü. Bu kadar hayvanlarla ilgili olan biri köpek büyük ırk çıkarsa niye terk etsin ki.


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5450

Teşekkürler aslında şuan komşumun bahçesinde yavrular 7 taneden 3tane kaldı herkes izinsiz alıyor köye götürüyorlarmış. Almıcaklarını bilsem kardeşiyle annesiyle birlikte şuan bulunduğu yerde kalmasınıda istiyorum komşumda tekini sahiplenmek istiyor kardeşler ayrılmamış olurdu. Ama böyle bir durumda bize nasıl alışacaklar bilmiyorum şuan bile korkup kaçıyorlar güvenmiyorlar yanımda olsa daha çabuk alışır diyorum ama bir can sahiplenmeden çok iyi düşünmek lazım bu yüzden biraz daha annesiyle kalsın bende araştırayım düşüneyim ona göre alıyım dedim. Bakalım hayırlısı olsun ????♥


LadyAndCat
LadyAndCat

120845

Çiğdem Hanım;
Ben size nerede böyle bir cümle kullandım gösterebilir misiniz?
“sırf gösteriş için almamı düşünmeniz çok absürd olmuş :)”
Ben bahçede bağlayıp bırakırsanız, beklediğinizden daha büyük olursa olabilecek şeyleri yazdım. Neden bana olağan gücünüzle tepki gösteriyorsunuz anlayamadım?!?
Bence de siz gerçekten bir düşünün


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 307 Görüntüleme
  • 15 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20757 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR