Kedi Maması Önerir Misiniz

burcuatabek

barınaktan bir kedi sahiplendim ve doğru beslemek istiyorum kullandığınız memnun kaldığınız mamaları yazabilirseniz çok sevirinim

11 CEVAP

cagdan

Proplan verip iki günde bir tuzsuz yağsız tavuk göğsü veya ciğer haşlayın birden güzelleşecektir

Proplan kullanirsaniz baska mamaya geciste zorlanirisniz bagimlilik yapiyor butceniz yetiyorsa piyasadaki en iyi mamalar :
True İnstinct
Orijen
Acana gibi mamalar biraz daha uygun olarak ND alabilirsiniz hafif tuy dokumu sorun olabilir ama icerigi gayet iyi

cagdan

Ben bahçede baktığım kızımı proplanla besledim doğum sonrası müthiş toparladı tüyleri parladı enerjisi yerine geldi

Proplan öneriririm arkadaşın dediği gibi tüylere gözle görülür bir parlaklık sağlıyor ikinci olarak ND öneririm ND proplandan daha iyi ama tüy dökümü yapabiliyor

LadyAndCat

Proplan , Purina One tüyler için oldukça iyi.
N&D çok iyi denir ama tüy döker.

bebekliğinden beri brit care kullanıyorum çok memnunum

Ben kedimi 1 buçuk aylıktan beri proline ile besliyorum. Diğer mamalar göre daha uygun fiyatlı ve tüyleri pırıl pırıl. Carrefour da satılıyor internetten de temin edebilirsiniz. Ben çok memnunum ve çok severek yiyor.

elifozdemir

pro choice kitten mama da çok iyidir tavsiye ederim

Kevserhaksever

Uzun süre mama deneme sonrası Advance marka kullanıyorum yaklaşık 1 aydır ve tüyleri parlak, çok yumuşak, severek de yiyor. Kakası kokusuz oluyor bu mamaya gectigimden beri. İlk 2 gün pro plandan geçiş yapınca ishale yakın yaptı ama bu mamayı sade vermeye başlayınca düzenli tuvaletini yapmaya başladı. Ayrıca önceki mamaları yutarak yiyordu bunu biraz daha büyük ve disc şeklinde olduğu için kırarak yiyor. Ben memnun kaldım ama her kediye her mama aynı etkiyi göstermez. Royal canin de kullandım ve çok yaramadı benim kedime. Mamanın etkisini 1 ay kullanımdan sonra görmeye başlıyorsunuz.

GlsmKrpk

Ben kedimi ilk bulduğum ve vet götürdüğümde ne kadar az dışkılarsa maması o kadar iyidir demişti . Bir çok mama denedim hepsini yediği gibi çıkarıyordu bizim oğlan :)
Şimdi pek bilinmesede Naturea tavuklu kedi mamasını veriyorum ve çok memnunum .
ND 'de içerik olarak iyi bir yem Naturea 'da ( Tahılsız ve GDO'suz en önemlisi )
Proplan , Hills gibi yemlere aldanmayın içeriğine bakınca fiyatı oranında kaliteli olmadıklarını anlayacaksınız

GlsmKrpk

Mama içeriğine bakarsak
Advance mama içeriği : Tavuk (%20), pirinç (%16), kurutulmuş kümes hayvanları proteini, mısır gluten, mısır, vitamin E ile korunmuş hayvansal yağlar, hidrolize edilmiş balık proteini, buğday gluten, hidrolize edilmiş hayvansal proteinler, kurutulmuş yumurta, bira mayası, tuz, balık yağı plazma protein, potasyum klorür, bioflavonoidde zengin citric özleri, vitamin A, vitamin D3, vitamin E (tocopherol), vitamin C, bakır, taurin.
Tavuk eti oranı %20 az bi miktar bu . İçerisinde pirinç , mısır gluten ilaveten mısır ve buğday gluten var ki olmamalı .
Naturea yem içeriği ; Taze tavuk eti % 75,00, kurutulmuş tavuk, kurutulmuş patates, tavuk yağı, hidrolize tavuk ciğeri, bira mayası, keçiboynuzu, keten tohumu, balık yağı, yosunlar, elma, kızılcık, yaban mersini, domates, potasyum klorür, yuka.
Mamanın Analizi;
Protein % 32,00, kül % 7,50, yağ % 18,00, nem % 8,00, selüloz % 2,00.

  • % 75 oranında taze tavuk içermektedir.

  • Buğday, mısır, soya ve gluten gibi sindirimi zor tahıllar içermez.

  • Yapay koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı içermez.

  • Doğal içeriklidir, GDO (genetiği değiştirilmiş organizmalar) içermez. Burada yazmıyor ama Taurin oranıda yüksek