Nd Kitten Kullananlar?

Aysenmstura

Proplan Royal Canin Mama kullanıyoruz. Nd ye geçmek için kararsızım. Kitten mamasını kullananlar kedisinde iyi yönden veya olduysa kötü yönden etkilerini yazabilirler mi?

27 CEVAP

Zeynucka

Kızıma nd veriyordum ama çok tüy döktü fitmin purity’e geçtim tüy dökme sorunumuz ortadan kalktı.birazda çocuğa bağlı bence bu mama durumu.herkes çocuğuna en iyi mamayı vermek ister içerik olarak ama hepsinin bünyesi farklı.kimine iyi gelen mama diğerine gelmiyor.en iyisi çocuğu izlemek ve değerlendirip ona göre mama seçmek

Rockyyyy

3 aylık kedimde Royal canin babycat kullanıyodum.aşırı tüy döküyodu.dünden beri N&D tavuklu narlı mamayı veriyorum.şuan severek yiyor zamanla farkını görücez

Aysenmstura

Birkaç defa kedimde ND tüy dökümü yaptı yazanları görmüştüm o açıdan kararsız kaldım aslında 1 aydır zaten kedim fazla tüy döküyor

Aysenmstura

Bizde normalde Proplan kullanıyorduk yarım kilo kalmıştı maması yarım kiloda Royal Canin aldım ikisini karıştırdım bi süre gözlemleyeceğim. Bir kediye çok iyi gelen mama başka kediye iyi gelmeyebiliyor sanırım. Allahtan benim oğlan hiç mama seçmiyor.

İşte bizim ki seçiyor advance trueinsinct hills ND mamalar aldım hiç birini de adam akıllı yemedi artık dışarıdaki kedilere dağıttım ND sadece yavruyken yemişti onu da o zaman nasıl yedi anlayamadım proplan dan başka mama yemiyor

lwb

RC ve proplan yetersiz evet, içleri kedilerin biyolojik yapılarına uygun olmayan bir sürü ıvırzıvır dolu, et bile yok.

@lwb farminadan ND nin balıklı falan birçok çeşidinin numunesini istedim artık hangisini severse keşke sevse ND devam edicez

TATA4242

Biz royal canin ve proplan tam adıyla purina, whiskas hills içeriğinde et bilgisi olmayan daha bir çok popüler markayı,tüy dökümünde etkisi yok diye yermiyoruz.Sağlık tüy dökümü ilişkilendirilemez.Evet Nd tüy dökümünde belki başarılı değildir ama belki, her kedide durum aynı değil,demekki başarız sayılmaz.İçerik olarak ise tartışmaya açık olmayan,iyi bir içeriği var tabii bu iyilik kuru mamalar arasında geçerli.Kediler için tüy dökümünde,hormon,yaş,cins,cinsiyet,sıcaklık,ışık,stres,aktivite,kilosu,mevsim,vitamin eksikliği yada fazlalığı,genleri özellik ve daha yazmaya üşendiğim nice etken özellik var.Ben karışık mama vermeyi önermiyorum,belki aynı marka ve değerleri aynı olan başka bir et çeşiti ile verilebilir.Başka türlüsü riskli,çünkü kuru mama doğal değildir,doğal ürünlerde bile bir çok etkileşim olabilirken,kuru mamada olmaz demek ve üretilen bir ürün için bunu söylemek yanlış olur.Son olarak ben tüzel kişiliği olan şirketler ile ilgilenmem,ürünlerine bakarım,içeriğine bakarım.Bugün Nd iyidir yarın başkası ama sizin ve kedinizin iyiliği için içeriğinde et yazmayan ürünleri önermem.

TATA4242

Arkadaşım ben senin iyiliğin için söylüyorum,niye yükseliyorsun ne gerek var?Üşenmedim,acaba orada pahalı mı niçin alamıyor diye baktım,üşenmedim durumu anlattım 1 kgsi şu kadara geliyor hatta aynıya geliyor dedim.Uygun derseniz çok pahalı anlamına gelir,kg fiyatı şu kadara geliyor diye örnekde verdim,açık mama almayın diyede ekledim,niye buda sizin iyiliğiniz için.Neden şimdi bu şekilde tepki veriyorsunuz.

Alaracatlover

N&Dile birlikte zurich kedi tüy dökme engelleyici tablet kullanıyorum ve tüy dökümü çok azaldı çocuğumun tüy rengi canlandı:)) ama kumunuz iyi değilse koku tutmada mamaları karıştırabilirsiniz.

cagdan

bizim vet 3 den fazla mamayla tanıştırmayın dedi.

cagdan