Yavru Kedim Yaş Mama Yemiyor

Nhrrm

2 aylık British Scotthair kızım 1 haftadır bende kuru mama yiyor sadece bugün yaş mama vermek istedim hatta kuru mamayla biraz karıştırdım ama asla yemiyor sadece kuru mama yerse bu sorun olmaz mı lütfen yardım

12 CEVAP

BalliBadem

Ciğer haşlayıp robotla suyuyla ciğeri çekip verin yüksek ihtimal yer
Kaliteli yaş mamaları deneyin hiç birini yemezse whiskas deneyin onuda yemezse bu kedi yaş mama sevmiyor demektir çünkü whiskas ı yemeyen çok nadirdir

Sselin1

Evet ciger haslayip verebilirsiniz cogu kedi seviyor. Hazir olarak schesir veya gimcat tavsiye ederim. Hem balikli hem tavuklu seceneklerini deneyin tavugu sevmeyip balikliyi sevebilir ya da tersi olabilr

poughkeepsie

Kediniz daha çok küçük, şu an yemiyor olabilir ama alıştırmaya çalışın bence. Evde haşladığınız ciğer tavuk vs şeyleri vermeyi deneyin. Eğer yemezse bikaç saatliğine kuru mamayı kaldırıp mama kabına sadece yaş mama koyun, acıkınca onu yemek zorunda kalırsa belki alışır, sever tadını (ama çok uzun süre bekletmeyin inat ederse çok aç kalır). İlla konserve verecekseniz whiskas deneyin, çok sağlıklı değil diyorlar ama tadını sevdiği için kediler onla beraber yaş mama kıvamına alışır belki, sonra başka marka kullanırsınız. Onun dışında benim kedim sebze seviyor garip bir şekilde o yüzden tavuk suyunda sebze haşlıyorum hoşuna gidiyor, onu da deneyebilirsiniz. Yavruyken alışmazsa ilerde çok sıkıntı çekersiniz çünkü yaş mama önemli.

Nhrrm

schesir Denicem bu akşam bide ciğeride denerim mutlaka yapıcak bişey yok yiyene kadar devam uğraşmaya ☺️ Teşekkürler ????

Sselin1

Bu da bir baslangic :) benim kedilerimde oyle yapiyor sonra gelip artanlari da yiyorlar. Mamayi hemen kaldirmayin yarim saat veya 1 saat sonra gelip yiyebilir. Bu sure icinde ortada kuru mama olmasin. Bir daha ki sefere balikliyi da deneyin :)

Nhrrm

Evet hepsini yedi bitirdi çok şükür bebeği doymuş anne gibiyim şuan :) teşekkürler

Sselin1

Hangi yas mamayi verdiniz ve hangi cesidini kullandiniz. Sivi alimi gerekli sürekli kuru gidayla beslenirse ilerde böbreklerinde sorun yasama ihtimali yüksek. sevidigi yaş mama markasini ve cesidini deneyerek bulacaksiniz biraz zor bu isler cok ugrastiriyorlar :)

Bende proplan veriyorum çünkü başka mama yemiyor beyefendi proplan zaten yemeyen kedi yok içinde tatlandırıcı vb birsürü şey var ND mama denediniz mi? Kuru veya yaş bazı kediler ND seviyor farminadan numune isteyebilirsiniz

Alaracatlover

Pro line konserve kedi mamasıda gayet iyi

BurakSph

Schesir çok güzel bir yaş mama. Benim minik yavrum sevdi. Yarım konserve yedi. Schesir içerik olarak gayet güzel

Nhrrm

Proplan tavuklu mama aldık ama kokladı gitti baya uğraştık ama yüzüne bakmıyor mecbur yine kuru mama verdim onuda proplan veriyorum ne denemeliyim bir öneriniz olur mu?

Nhrrm

schesir Tavuklu denedik sadece jölesini yedi tavukları ayırdı ????