Kedim Her Kuru Mamayı Yiyor

britishoglum

Her marka kuru mamayı yiyor. Hiçbirine hayır demiyor. Bu konuda çok oburuz fakat evde onun için haşladığım tavuk ve ciğeri asla yemiyor. Yaş mamayla da arası iyi. Bu durum iyi mi kötü mü bilemedim

4 CEVAP

BalliBadem

Bizimkide öyle ama büyüdükçe seçiçileşmeye başladı
Eskiden tavuğu derisine kadar yerdi şimdi sadece bazı hazır yaş mamaları yiyor ve eskiden her kuru mamayı iştahla yerdi şimdi yine yiyor hepsini ama zevkle veya mecburiyetten yiyor

Sselin1

Sanslisiniz :) yas mama olarak schesir, gimcat, n&d gibi markalari tercih edin ev mamasi gibi temiz iceriklere sahipler

mmhureyre

hem iyi hem kötü, kuru mama seçmemesi çok iyi... bnmkiler uzun süre kuru mama yemişti, yaş mamaya da hayır demiyorlardı ara ara verince. ama tavuk, balık, yoğurt, yumurta neyime alışmaları zor oldu. şimdi bunları da yiyorlar evde pişince, başlarda koklayıp bırakıyorlardı bn de sabaha kadar ortada bırakıyordum tabağı gidip gelip az az yiye yiye alıştılar şimdi hmn bitiririler tabakları. bnce deneyin tabağı sabaha kadar ortada bırakın sabaha bitmiş bulacağınızı düşünüyorum.

britishoglum

Evet her kuru mamayı yediği için şanslıyım. Sanırım önünden mamasını alsam tavuk koysam mecburi acıkıp yer diye düşünüyorum. Kıyamadığım için hiç yapamadım. Önüne ne zaman koysam kuru mamasını tercih ediyordu çünkü. Teşekkürler yorumlarınız için