Kedimin Bitmek Bilmeyen Kızgınlığı

Zuzzu34

Öncelikle herkese merhaba, 2 ay önce bugün kedimi sokaktan sahiplendim biraz ıslaktı ve soğuk bir kış gecesiydi alıp karnını doyurayım üşümesin derken kendisi çok insan canlısıydı ve sahiplenmeye karar verdim 1 ayı geçkin veterinere gittiğimizde kendisinin dişlerini değiştiğini tahminen 7 8 aylık olabileceğini söylemişti. Öncelikle kızgınlığı internetten araştırdım ve ben kedimi sahiplendiğim ilk günden beri kızgınlıktan 2 3 gün çıktığını gördüğümü hatırlamıyorum. İlk geceler alışmakta zorlanıyor sandım daha sonra halıda yuvarlanmalar her sevmeye çalıştığımız zaman taranırken bile çiftleşme pozisyonuna geçmesi kızgınlıkta olduğunu anladım. Ama böğürmediği en fazla 1 gecedir. Sürekli dışarı kaçma çabası her yere koku bırakma bu arada kedim dişi bir kedi. Tam şu anda çiftleşme pozisyonuna direk geçmiyor ama günde ortalama 3 4 kez etrafa çiş yapıyor ve bağırmalar bitmiyor sürekli camın etrafında kedilere bakıyor onu böyle mutsuz gibi görünce üzülüyorum ama biliyorum benimleyken de mutlu olduğunu benimle oynamayı çok seviyor kızgınlığı hat safhadayken hiç dibimizden ayrılmıyor şimdi ben konuyu fazla uzattım benim sormak istediğim şu bu kedi şuanda çiftleşme pozisyonuna geçmiyor ama bağırıp kaçma çabaları ve koku bırakma devam ediyor bu kızgınlık mı eğer kızgınlıksa 2 ay devam eder mi? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.

19 CEVAP

EcrinEla

Aynı sorun bizde de vardı kısırlaştırmaya karar verdik ve kısırlaştırdık ve cidden baya rahatladık

Pabl0

2 ay kızgınlıktan cıkmayan kedi olmaz diyosunuz ama 7. Ayında kızgjnlığa giren erkek kedim şu an 10. ayını bitiriyo çiftleştirdiğim halde hala çıkmadı evde işemediği yer kalmadı stresten kusuyor bir de , sabaha kadar inliyor bağırıyor kapıları tırmalıyor artık çıldırmak üzereyim kısırlaştırmak için de veteriner beklememizi söyledi yaşına girsin öyle yapalım dedi .

İnsanın başına gelmeden konulara tam hakim olamıyor maalesef bizimde bir erkek kedimiz var 3 ay oldu bitmek bilmeyen bir kızgınlığı girdi dişi kedilerin salgıları dan kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum sürekli dışarlarda kız peşinde lakin şunu da belirteyim kullandığımız en iyi mama fakat eminim artık en iyisinden en kötüsüne kadar bu mamaların içerisinde kesin birşeyler var normal ev yemekleri ile beslenen hayvanlar bu şekilde olmuyor eğerki geçmek bilmeyen kızgınlığı girmiş bir kediniz varsa taş ve kuru mama yiyordur kesin

Htcozlp

Kediniz 2 aydır kizginlikta olabilir.Ayni durumu yaşadığım için biliyorum. 1 Ay boyunca kizginliktaydi benim kedim,fakat bir iki gün sakinleşip geri başlıyordu. Hekimimiz ise kist olabileceğini söyledi, ve bunun biteceğinin garantisi olmadığını söylemişti. Ben de sakinleştiği bir günde hemen kısırlaştırdım ve dediği gibi gerçekten de kist varmış.Kızgınlık onlar için çok stresli bir dönem.İlerlediği zaman pyometraya kadar gidebiliyor :( Bu yüzden tavsiyem güvenilir bir hekimle iletişimde olup sakinleştigi bir zamanda kısırlaştırmanız.Muhtemelen buna karşı çıkanlar da olacaktır fakat işinin ehli bir hekimin bunu yapması çok önemli.Çocugu strese sokmadan estetik dikiş yapan,yakalik bandaj kullanmadan kisirlaştıran hekimler var.Böyle bir yerde yaptırmanızı öneririm.Dışarı kaçma olayı da zamanla geçiyor,siz yavruyken almışsınız,ben 2 yaşındayken sokaktan sahiplendim bu kedimi,çok temkinli yaklaşıyoruz.Özellikle bu zamanda dikkat etmek gerekiyor.