Kedimin Bitmek Bilmeyen Kızgınlığı

Zuzzu34

Öncelikle herkese merhaba, 2 ay önce bugün kedimi sokaktan sahiplendim biraz ıslaktı ve soğuk bir kış gecesiydi alıp karnını doyurayım üşümesin derken kendisi çok insan canlısıydı ve sahiplenmeye karar verdim 1 ayı geçkin veterinere gittiğimizde kendisinin dişlerini değiştiğini tahminen 7 8 aylık olabileceğini söylemişti. Öncelikle kızgınlığı internetten araştırdım ve ben kedimi sahiplendiğim ilk günden beri kızgınlıktan 2 3 gün çıktığını gördüğümü hatırlamıyorum. İlk geceler alışmakta zorlanıyor sandım daha sonra halıda yuvarlanmalar her sevmeye çalıştığımız zaman taranırken bile çiftleşme pozisyonuna geçmesi kızgınlıkta olduğunu anladım. Ama böğürmediği en fazla 1 gecedir. Sürekli dışarı kaçma çabası her yere koku bırakma bu arada kedim dişi bir kedi. Tam şu anda çiftleşme pozisyonuna direk geçmiyor ama günde ortalama 3 4 kez etrafa çiş yapıyor ve bağırmalar bitmiyor sürekli camın etrafında kedilere bakıyor onu böyle mutsuz gibi görünce üzülüyorum ama biliyorum benimleyken de mutlu olduğunu benimle oynamayı çok seviyor kızgınlığı hat safhadayken hiç dibimizden ayrılmıyor şimdi ben konuyu fazla uzattım benim sormak istediğim şu bu kedi şuanda çiftleşme pozisyonuna geçmiyor ama bağırıp kaçma çabaları ve koku bırakma devam ediyor bu kızgınlık mı eğer kızgınlıksa 2 ay devam eder mi? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.

19 CEVAP

LadyAndCat

Zuzzu34
Ben hiç kızgınlığı 2 ay süren kedi ne duydum ne gördüm. Belki de vardır ama sanmıyorum. Bence siz onu yanlış anlıyorsunuz veya anlamıyorsunuz:)
Benim dişi kedim kısır ama bebekliğinden beri arkasını yani g.tünü bana dayamaya bayılır.
G.tü sağlama alıyor çocuk hahaha
Kucağıma alırken bile g.tünden tutarım mutlaka. O da popoyu diker hatta dediğim gibi bana dayar, yüzüme koyar poposunu...
Muhtemelen sizinki dışarıdan geldiği için eve alışkın olmadığı İÇİN dışarıyı istiyor. Bundan gece ağlıyordur :))
7-8 aylıkmış belki de şu ana kadar hiç kızgınlığa girmemiş olabilir inanın:)) belki yeni girecektir...

LadyAndCat

Bence siz bir an önce kısırlaştırın:)
Hem veterinerler anlıyor kızgınlıkta olup olmadıklarını fiziksel muayenede.

Zuzzu34

Anladım peki çok teşekkürler

mmhureyre

dişi kedi kızgınlığı mı düşmanımın başına vermesin Allah. hemen kısırlaştırın, öyle tatlı bir hayvana döndü ki karakızım kısırlaştırma sonrası, keşke daha önce kısırlaştıraydım dedim, evde erkek kedim olmasına, onunla çiftleşip birçok yavru yapmasına rağmen çekilmiyordu kızanı... kısrılaştır kurtul, çişten de çığlıklardan da kurtul

tdeedt

Siz ne diyorsunuz ya? Kedim 5. ayına girecek hâla kızanlık döneminde. Dışarılara kaçıyor, camda tehlikeli tehlikeli yuvarlanıyor ve her yere işiyor. Üstelik ilk kızanlığında dışarı saldık bir gün ve beklediğimiz gibi geldi eve. Çok şükür iki tane sevimli yavrusunu getirdi dünyaya. Ve getirdikten 1 hafta bile olmamıştı kızanlık dönemine girdi. İşte şuan 5. ayına girecek. Bu nasıl biter? Kızan iken madem kısırlaştırılmıyor. Bu hayvan nasıl kısırlaştırılacak? Nasıl geçecek? Evdeki herkesin hayvanseverliği bitti. Soğuduk artık. Bırakamıyoruz ki bırakmayız da. Ama bu böyle gitmez bağırmadığı gece yok. Hâla böğürüyor. Gerçekten bir çözüme ihtiyacımız var.

@LadyAndCat bu arada 2 ay kızanlık döneminde kalan bir kedi görmedi isen karşı taraf değil siz anlamıyor oluyorsunuz. Ezici bir tavır ile konuşmuşsunuz. Bilmediğiniz takdirde. Tek anlayan siz değilsiniz hocam.

mmhureyre

erkek kedimle defalarca çiftleşiyordu, daha yorgunluktan uyuyakalıyordu oğluşum, karakız hala bağırıyordu, kabus gibiydi, on tane erkek olsa yetmez buna diyordum :))

Alaracatlover

Kediler popişlerini bize güven duydukları içinde dayar suratımıza:)) ne yaparsınuz? :))

TATA4242

2 ayda girer 3 ayda girebilir ve ne kadar süre çiftleştirme yapılmaz ise bu süre daha uzar ve pyometra riski ortaya çıkar.Dişi kediler kızgınlık döneminde daha sık idrara çıkarlar veya hatta dikey nesnelere idrar püskürtebilirler. Bunu yaparken amaçları erkek kedilere haber salmaktır.Seslenmesi, yerde yuvarlanmasıda bunu gösteriyor.Estrus duruşu ve komando emeklemeside bunun göstergesi.

muktosb

Aynı sorunu yaşıyorum, bir girdi çıkmıyor resmen. Tam uyudu diyoruz uyuyor da dışarıdan bir erkek kedi miyavlıyor gerekirse balkona geliyor beraber miyavlıyorlar uyku tutmuyor gözümüzü. Susturamıyoruz da. Kısırlaştıracağız bir türlü kısırlaştıramıyoruz

senayyeni

Ya sonunda şöyle bir yazı gördüğüme sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Yazıyı okurken bildiğin kendi yaşadıklarımı okudum. Sokaktan sahipledik, 1 hafta geçmeden yaptığı hareketlerden böğürmelerden araştırdığım kadarıyla kızgınlığa girdiğini anladım. Sonra dişilerin değilde erkeklerin idrar püskürttüğünü bilirken bizim kızında püskürttüğünü gördük bi şaşırdık bilmiyorduk dişilerinde yaptığını. 2 aydır devam eden bir durum ve arada 3-4 gün aşırı sakinleyip tekrar giriyor. Allah yardımcımız olsun hiç çıkmıcak gibi geliyor. Bitsede kısırlaştırsak diye dört gözle bekliyoruz

Buketbayraktar

Erkek kedilerin kızgınlığı kısırlaştırana kadar geçmez. Dişi kedi kokusu aldıkça da daha fazla tetiklenir. Malum Bi de marta girdik dışarıda bolca kızgın kedi miyavlaması. Tek çare kısırlaştırma

Lakis

Kendinizin hormonlarında, rahim ya da yumurtalığında bir anormallik olabilir.

senayyeni

Bizim veteriner libidosu yüksek muhtemelen kedinizin dedi 🤦🏼‍♀️ Hala bitsin diye beklemedeyiz

ruthiees

2 ay çok değil mi

funda1923

Kedimin kızgınlığı aylardır bitmedi. Kaç kedi beslediniz ki göreceksiniz? 5 kedim var sadece bu böyle. Görmemiş olmanız olmayacağı anlamına gelmiyor. Uzman mısınız konuda? Siz yanlış biliyorsunuz @ladyandcat> > > quote here