Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedimin bitmek bilmeyen kızgınlığı

Zuzzu34
Zuzzu34

172 Puan

Öncelikle herkese merhaba, 2 ay önce bugün kedimi sokaktan sahiplendim biraz ıslaktı ve soğuk bir kış gecesiydi alıp karnını doyurayım üşümesin derken kendisi çok insan canlısıydı ve sahiplenmeye karar verdim 1 ayı geçkin veterinere gittiğimizde kendisinin dişlerini değiştiğini tahminen 7 8 aylık olabileceğini söylemişti. Öncelikle kızgınlığı internetten araştırdım ve ben kedimi sahiplendiğim ilk günden beri kızgınlıktan 2 3 gün çıktığını gördüğümü hatırlamıyorum. İlk geceler alışmakta zorlanıyor sandım daha sonra halıda yuvarlanmalar her sevmeye çalıştığımız zaman taranırken bile çiftleşme pozisyonuna geçmesi kızgınlıkta olduğunu anladım. Ama böğürmediği en fazla 1 gecedir. Sürekli dışarı kaçma çabası her yere koku bırakma bu arada kedim dişi bir kedi. Tam şu anda çiftleşme pozisyonuna direk geçmiyor ama günde ortalama 3 4 kez etrafa çiş yapıyor ve bağırmalar bitmiyor sürekli camın etrafında kedilere bakıyor onu böyle mutsuz gibi görünce üzülüyorum ama biliyorum benimleyken de mutlu olduğunu benimle oynamayı çok seviyor kızgınlığı hat safhadayken hiç dibimizden ayrılmıyor şimdi ben konuyu fazla uzattım benim sormak istediğim şu bu kedi şuanda çiftleşme pozisyonuna geçmiyor ama bağırıp kaçma çabaları ve koku bırakma devam ediyor bu kızgınlık mı eğer kızgınlıksa 2 ay devam eder mi? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.


7 CEVAP

LadyAndCat
LadyAndCat

120793

Zuzzu34
Ben hiç kızgınlığı 2 ay süren kedi ne duydum ne gördüm. Belki de vardır ama sanmıyorum. Bence siz onu yanlış anlıyorsunuz veya anlamıyorsunuz:)
Benim dişi kedim kısır ama bebekliğinden beri arkasını yani g.tünü bana dayamaya bayılır.
G.tü sağlama alıyor çocuk hahaha
Kucağıma alırken bile g.tünden tutarım mutlaka. O da popoyu diker hatta dediğim gibi bana dayar, yüzüme koyar poposunu...
Muhtemelen sizinki dışarıdan geldiği için eve alışkın olmadığı İÇİN dışarıyı istiyor. Bundan gece ağlıyordur :))
7-8 aylıkmış belki de şu ana kadar hiç kızgınlığa girmemiş olabilir inanın:)) belki yeni girecektir...


LadyAndCat
LadyAndCat

120793

Bence siz bir an önce kısırlaştırın:)
Hem veterinerler anlıyor kızgınlıkta olup olmadıklarını fiziksel muayenede.


Zuzzu34
Zuzzu34

172

Anladım peki çok teşekkürler


mmhureyre
mmhureyre

582

dişi kedi kızgınlığı mı düşmanımın başına vermesin Allah. hemen kısırlaştırın, öyle tatlı bir hayvana döndü ki karakızım kısırlaştırma sonrası, keşke daha önce kısırlaştıraydım dedim, evde erkek kedim olmasına, onunla çiftleşip birçok yavru yapmasına rağmen çekilmiyordu kızanı... kısrılaştır kurtul, çişten de çığlıklardan da kurtul


mmhureyre
mmhureyre

582

erkek kedimle defalarca çiftleşiyordu, daha yorgunluktan uyuyakalıyordu oğluşum, karakız hala bağırıyordu, kabus gibiydi, on tane erkek olsa yetmez buna diyordum :))


Alaracatlover
Alaracatlover

10596

Kediler popişlerini bize güven duydukları içinde dayar suratımıza:)) ne yaparsınuz? :))


TATA4242
TATA4242

14558

2 ayda girer 3 ayda girebilir ve ne kadar süre çiftleştirme yapılmaz ise bu süre daha uzar ve pyometra riski ortaya çıkar.Dişi kediler kızgınlık döneminde daha sık idrara çıkarlar veya hatta dikey nesnelere idrar püskürtebilirler. Bunu yaparken amaçları erkek kedilere haber salmaktır.Seslenmesi, yerde yuvarlanmasıda bunu gösteriyor.Estrus duruşu ve komando emeklemeside bunun göstergesi.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 90 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20658 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR