Kedi Maltı

Sut_lac

Beaphar kedi maltı önerdi veteriner 2 günde bir 6cm sık mamasına dedi. İran kedim var cok uzun tüyleri ve cok sık kendini yalıyor internetten baktıgımda hergün verin yazmışlar uzun tüylüler için. Dün gece kusunca acaba az mı veriyorum dedim. Siz nasıl veriyorsunuz acaba?

1 CEVAP

LadyAndCat

Her gün vermek abartılı açıkçası.
Uzun veya kısa tüylü her kedi yalanıyor. Haftada 1-2 gün mamasına 3-5 cm sıkmanız yeterli olacaktır. Başka bir sebepten de kusmuş olabilir çünkü tüy kustuklarında çok hafif öksürüp tükürüyorlar bazı kedilerde hiç anlaşılmıyor bile.