Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

1 yaş dan önce vitamin?

Kubyusbaskent
Kubyusbaskent

103021 Puan

Merhabalar... Dün bir şok yaşadım kızımın veterinerine danışmak için tüy malti, vitamin,kemik gelişimi vb şeyler için takviyeye ne zaman başlamalıyım diye sordum. (Kedi malti kullanıyoruz) Veterinerimiz 1yasindan önce vitamin hatta kedi maltini bile onermedigini söyledi. Şimdi kızımdan önce bı pisim daha var. Venüse de aynı titizlikte yaklaşıyorum. Bunu hiç duymamıştım. Çok şükür bı sıkıntı da yaşamadım bunları yaparken. Bu konuyla alakali bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?


13 CEVAP

Kuzucansu44
Kuzucansu44

3091

Veterinerler 1 yaşından önce vermeyi uygun bulmuyorlar. Arkadaşım kedisine 5-6 aylıkken vermişti ve kedisi ilerki zamanlarda ciddi böbrek sorunları yaşadı. Üstelik ayni vitaminleri ben kedime 1 yaşından sonra verdim ve bir sorun oluşmadı. Sizin kedinizin de bir sorunu olur mu bilmem ama bundan sonra 1 yaşından itibaren verirseniz iyi olur. Kediniz kaç aylıktı bu arada?


Kubyusbaskent
Kubyusbaskent

103021

7 aylık yalnız anlamadigim şey İzmir'deki Veterinerimiz 4 -5 cm veya 2-3 cm verin demişti. Bı sorun yaşamadık şuan böyle birşey öğrenince şok oldum. Danışmak istedim açıkçası. Veterinerimizden memnunum yalnız biraz rahat ????????‍♀️ gibi geliyor bana


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

117105

Kedime bebekliğinden beri malt kullanırım ve hiçbir sağlık sorunu yok. Siz ne vitamininden bahsediyorsunuz? Kediniz scottish fold, küçük yaştan itibaren glukozamin takviyesi kullanmansanız yaşayabileceğiniz bir sürü sağlık problemi var. Veterineriniz bu konuda bir şey söylemedi mi?


Kubyusbaskent
Kubyusbaskent

103021

Kızımızı biz 5 aylikken sahiplenmek zorunda kaldık bı ureticide kötü haldeydi ailesiyle. Sahiplendigimizde bircok tetkik yaptırdık. Çok şükür birşeyi yok. Ben şuan kedi malti kullanmıyorum. 7 ay olduğumuz için özellikle hekime sormak istedim bu ve birçok konu ile ilgili Veterinerimize soru yöneltmiştim. İlk defa cins bir kedi besledigimden daha hassas davranmaya çalışıyorum. Ayrıca eklem böbrek vb gibi hastalıklar 1yas sonrasında çıkacağını iddia ediyor hekimimiz. Ne kadar doğru bilemem lakin elimden gelenin en en iyisini yapmaya çalışıyorum.


Kubyusbaskent
Kubyusbaskent

103021

Kemik gelişimi, bağırsak düzenleyici, deri ve tüy bakımı vb... Gibi seyler


787891
787891

115063

Bence hiçbir alakası yok ben kedime 4 aylıktan beri malt + vitamin veriyorum kedi yoksa tüy kusuyor zorlanıyor mecbur


Kubyusbaskent
Kubyusbaskent

103021

Yani bizde kusmasın diye malt veriyoruz. Mantığını anlayamadım...


Kevserhaksever
Kevserhaksever

10935

Bende kedime 3 aylıktan beri vitamin son 2 aydır da malt veriyorum. Bence sorun olmaz. :)


lwb
lwb

118287

mamasının vitamin değerleri iyiyse fazla vitamin yüklemek yarardan çok zarar olur (doğal bağışıklık güçlendirici takviyeler harici), ayrıca maltı verebilirsiniz benim gittiğim hekim de maltı önerir, özellikle tüy dökme zamanlarında sıklığını arttırmamı söyledi.


cagdan
cagdan

3497

benim vet tırnak ucu kadar sabah akşam nutrivit ver demişti. oğlum çok sevdiği için ayarı biraz kaçırdım normalden çok su içmeye başladı. gerçekten ya çook az ya da geç başlamak lazım.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 160 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20539 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR