6 Aylık Kedime Matisse Mama Aldım Ama Yemiyor :(

Dilek2101

1 hafta önce tavsiyeler üzerine matisse yavru kedi maması aldım ama kedim severek yemiyor. Daha doğrusu neredeyse hiç yemiyor. 10 kg aldım sürekli elimin altında olsun diye. Keşke daha az alsaydım diyorum şimdi :/ Yememe sebebi yaş mama da olabilir. Çünkü yaş mamayı çok seviyor. Onun haricinde N&D numune denedim. Onu bile daha güzel yedi diyebilirim. Ne yapmalıyım sizce ?

11 CEVAP

BalliBadem

Yaş mamayla karıştırın git gide daha az yaş mama ve sonunda tamamen kuru mama arada yaş mama verin
Yaş mamayı daha fazla yerler bu yanıltmasın sizi 25 gr kuru mama= 100 gr yaş mamaya denktir hemen hemen

poughkeepsie

Sevdiği bir mama alıp eski mama ile karıştırarak verin. Zaten yeni mamaya direkt geçiş yapmak pek sağlıklı değil, hem o açından yararınıza olur hem de diğer mama elinizde kalmaz. Eğer baktığınız sokak kedileri varsa (ki yoksa bile mutlaka sürekli sokağınızda gezen 1-2 kedi vardır) onların da karnını doyurabilirsiniz :) Bir de yaş mamasına karıştırabilirsiniz. 10 kilo çok fazla keşke bi seferde o kadar çok almasaydınız :(

Dilek2101

Sadece kuru mama doyurur mu peki ? Ve matisse mama iyi mi sizce ?

Bugün 2 kez aç bıraktım kuru mamayı yedi. Bu şekilde bi süre daha devam etmeyi düşünüyorum. Dün evde yaş mama yaptım ona ama ağzına bile sürmedi hanımefendi. Evimizdeki köpeklere verdim çok severek yediler.

LadyAndCat

Evet sadece kuru mama doyurur ve kediler çok az yerler. Gerçekten çok az yemek onlar için yeterlidir. Kuru mamaların arkasında kilolarına göre mama beslenme gramları gösterilir.
3 kiloluk bir kedi için günlük 40-50 gramdır meselâ verilen mamaya göre...
Evde köpekler sizi yanıltmasın :))
Ayrıca birden yaş mamadan kuruya geçmeyin. Kediler ani değişimlerden çok etkilenen canlılardır. Tuvalet yerini bile değiştirince strese giren canlılar...
Kediniz 6 aylıktan küçükse günde 3-4 kez besleyin, 6 aylıktan sonra günde 2-3 kez besleyin.
1 yaşından sonra günde 2 kez beslemeniz yeterlidir.
Kısırlaştırılma ihtiyaçları da köpeklerden farklıdır bu yüzden lütfen kısırlaştırın ki evden kaçmasın.

Bakiozdemir

Siz önüne koyun mamayi yer genellikle fark etmeyiz kediler insanlar gibi oğun oğun yemek yemezler belirli bi duzenleri yoktur gelip gidip yerler
Yas mama kuru mama karistarak verin bi anda gecis yapmayin alisma sureci olsun

Dilek2101

Keşke ya bende o yüzden pişman oldum biraz ???? benim kedim kuru mama hiç sevmiyor aslında. Birkaç saattir aç bırakıyordum onu. Acıkınca belki yer diye. 2 avuç yedi neredeyse. Bu şekilde devam edersem severek yeme ihtimali olur mu ?

LadyAndCat

Dilek Hnm;
Yavru kediniz iki avuç mama yiyorsa bence sevinin çünkü yeterince yiyor. Kediler az yer.
Ne kadar canı var ki?!
Sadece yaş mama vermeyin lütfen yoksa hep yaş mama ister.

Dilek2101

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Genelde ben uyumadan önce tabağına yaş mamayla karıştırıp veriyorum. O da o tabağı bitirdikten sonra yanıma uyumaya gelir.
7 aylık olduğu zaman yani mart ortalarında kısırlaştırmayı düşünüyorum. Şuan bile gözü dışarda gibi :)

Dilek2101

Keşke ya bende o yüzden pişman oldum biraz ???? benim kedim kuru mama hiç sevmiyor aslında. Birkaç saattir aç bırakıyordum onu. Acıkınca belki yer diye. 2 avuç yedi neredeyse. Bu şekilde devam edersem severek yeme ihtimali olur mu ?

Dilek2101

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Genelde ben uyumadan önce tabağına yaş mamayla karıştırıp veriyorum. O da o tabağı bitirdikten sonra yanıma uyumaya gelir.
7 aylık olduğu zaman yani mart ortalarında kısırlaştırmayı düşünüyorum. Şuan bile gözü dışarda gibi :)

Dilek2101

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Genelde ben uyumadan önce tabağına yaş mamayla karıştırıp veriyorum. O da o tabağı bitirdikten sonra yanıma uyumaya gelir.
7 aylık olduğu zaman yani mart ortalarında kısırlaştırmayı düşünüyorum. Şuan bile gözü dışarda gibi :)