Kefiri Nereden Alıyorsunuz?

Catloveerr

Bugün marketten kedime kefir alacaktım fakat laktoz içerir yazıyordu bu yüzden almadım. Laktoz içermeyenleri var mı diğer türlü sulandırmam gerekebilir ve sıvı bir şey galiba. Siz nereden hangi markayı alıyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim.

14 CEVAP

Sselin1

Catlover yogurtta ve kefirde dogal olarak laktoz bulunur. Ama miktari hem sütteki kadar fazla degildir hem de icerdikleri yararli bakteriler sayesinde sindirilmesi sorun yaratmaz. Ben yogurduda kefiri de evde yapip vermenizi tavsiye ederim. Ama laktozsuz vermek istiyorum derseniz altinkilic ve içim markasinin laktozsuz kefir cesitleri bulunmakta

Catloveerr

Şaka mısın ya lslsödsldöspdös yabancıya yazar gibi yazmış bunu bana whatsapptan da yazabilirdin ÇILDIRCAM DJSJFNSJDJ

pinarcaya

Kefir mayasi bulursaniz evde yapmasi cok kolay. Ben evde yapiyorum.

bademthecatt

Altınkılıç markasının laktozsuz ve şeker ilavesiz kefirini kullanabilirsin süt gibi sıvı hangi marketlerde var bilmiyorum bulursun illaki

sarmanbirkedi

Ben yoğurt veriyorum

Catloveerr

Markası öyleydi diye hatırlıyom ama laktozlu

Catloveerr

@sarmanbirkedi ikisi de faydalı farklı şeylere yararlı sağlıyorlar sanırım

bademthecatt

KWONFLEPWNLGO laktozsuzuda var atıyım sana jfkfn

Catloveerr

Eğer laktozlu sorun olmuyorsa o şekilde de verebilirim?

Ben kedime market den alıyorum altınkılıç tı herhalde

PandAiluroSena

migrostan baltalı keçi sütü kefiri alıyorum

muffincookie

Kefirix var a101 de.Laktozsuzu da var.Gerçi benim mızmızlar kefir sevmiyor pek

Catloveerr

@sselin1 teşekkür ederim :) aslında yoğurdu evde yapıyoruz ama kedim market yoğurdunu yiyordu şimdi ev yoğurdunu yemiyor. Tekrar market yoğurdu vereceğim bakalım yiyecek mi.. Kefiri de araştırayım bi

Catloveerr

Dün bir sürü yere baktım. Laktozsuz bulamadım :(. Altınkılıç vardı ama sade şekilde şeker ilavesiz olan vardı.