Piyasada En İyi Kedi Maması Hangisi?

Seyma6390

Ya bir türlü karar veremedim kedim 7 aylık "Royal Canin" markasını kullanıyoruz gayet de seviyor ama bir mamaya geçip hep o markayı kullanmak istiyorum. Sık sık mama değiştirince ishal oluyor. Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?, nedenini de yazın.

25 CEVAP

Seyma6390

Ben bilmiyordum tavsiye üzerine aldım. Öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.

bihtercik

aslında sorun şuan fiyatı değil.
ben tahılsız yedirmek istemiyorum.
çok fazla söylenti dolanıyor etrafta.
eğer doğruysa kendimi çok suçlarım :(

Seyma6390

Acanayı hangi siteden alıyorsunuz ben yavru kedi maması aradım bulamadım.

onurtemiz

Şeyma,
Acana ve Orijen tüm yaşam formlarına hitap ediyor. Lakin içerik-denge açısından Acana’nın Grasslands ile Wild Prairie çeşitleri yavru kedilere daha çok hitap ediyor.
Örneğin Pasifica maması ile Ranchlands maması yaşlı kedilere ağır gelebiliyor.
Sen dediğim o iki mamadan birini vermeye başlarsan hayvan için daha iyi olur :-)

onurtemiz

Bihter

Olay köpek maması için geçerliydi ve dava düştü Acana firması kazandı. Ama halkın güveneni sarsmamak için sanırım dava açılan içindeki maddeyi formülden çıkardılar. Salmonella mıydı neydi işte. Ben de bakınmıştım bir yerlerden geçen ay. Kedi mamaları için geçerli değildi o dava. Kaldı ki yine de sorun falan yok.

sekersoytolga

Demek acana içeriğinde salmonella varmış :) bahsedilen davayı bilmiyorum ama açıkçası pek inandırıcı gelmedi. Salmonella dediğimiz arkadaş gram negatif bi bakteri. Gram negatif bakterilerde hücre kuru ağırlığının % 4-5 civarını peptidoglikan yapı olusturur. Bu oran gram pozitif bakterilerde hucre kuru agirliginin %25 ile %90 ına kadsr ulasabilir. Yani kisaca gram negatif olan salmonella basit bi isil ışlem esnasında ölür. Kürü mama üretiminde yüksek sıcaklık kullanıldığı için mamada salmonellaya rastlamak pek mümkün değil.

Natkarat

@bihtercik protein oranının sebebi belirttikleri etleri kullandıkları için. Diğer çoğu mama gibi işlem görmüş hayvan proteinleri ya da bezelye gibi kaynaklardan elde edilen proteinler ilave edilmiyor. 100 gram et ortalama 25 gram protein içeriyor. Bu balık etlerinde balığın türüne göre 16'ya kadar düşebiliyor. :) Bu sebeple içeriğinde onca et yazmasına rağmen bazı markalara göre düşük bazı markalara göre aynı protein değerini görüyorsunuz.

TATA4242

Haberimiz var ama kimseyle tartışmaya girmemek için,hiçbir zaman dile getirmedim.

bihtercik

o kadar ete rağmen protein oranının 25 olması neden peki?

muffincookie

Ben bütçem BonaCiboya yettiği için kullanıyorum kuzulu.Bir sounumuz olmadı ama piyasadaki en iyi mama denemez.Bşr şey eklemek istiyorum ithal mamalar ülkemize gelene kadar ohooo.O yüzden kıruyuu maddeler vs daha çok.Yerli ve tazemama almaya dikkat edelim