Yolculuk Yaparken Huzursuzluk

Merhabalar öncelikle. Birkaç problemim içinden çıkamadığım sorunum var. Kedimle yolculuk yaparken sedapet kullanıyorum. 6 aylık 3 kilo. Veterinerimiz 1 buçuk ml veriyor. Geçen ay kullandığımda hiçbir sorun yaşamadım çok güzel sakinleşti ama bu gğn kullandığımda 1 saat kadar etkisi oldu ve yaklaşık 4 5 saatlik yolumuz var. Başka tavsiye edebileceğiniz bir ilaç veya bir yöntem var mı?
Bir de yola çıktığımızdan beri hapşuruyor sürekli. Bu neden olur normalde çok koşturduğunda hapşurur ama çok değil. Kesintisiz 4 5 kere haşuruyor. Ne yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim.

3 CEVAP

Bcanaydn

Sakinlik konusunda bir şey diyemem ama bende kedimle yolculuk yaptığımda çok hapşırıyor ortamda ki tozdan klimalardan kaynaklanıyor

LadyAndCat

Yola çıkmadan önce mama yiyip suyunu içecek sonra kaka yapıp işeyecek...Sonra yola çıkılacak...
Yolculuk sırasında böylece çiş veya kaka için ağlamazlar. Açlığa da uzun süre dayanıklılar yani 6 aylıkken günde 3 kez mama yese yeterli olacaktır.
Her kedi yolculukta “noluyor be? Aldı beni nerelere götürüyor.” Diye düşünüp stres oluyor :s
Yol boyunca sizi görsün, onunla konuşun, elinizi kafesinden içeri sokup onu okşayın, dokunun...
Sakinleştiğini göreceksiniz.

LadyAndCat

Bu arada ben hiçbir sakinleştirici kullanmıyorum yolculukta. Yolculuğa alıştırmak en iyi yapabileceğiniz şey...