Kedimin Saldırganlığı

Merhaba
Kedim eğer ki onun istemediği bir şeyi yaparsam gelip saldırıyor. Mesela odamin kapisini kapatmamdan rahatsız oluyor. Ben de odamın kapisı kapali olsun istiyorum. Saldirip kapıyı açtirinca rahatlıyor. Tırmalaması ve ısırması gerçekten çok acıtıyor. Elim kolum hep yara içinde. Buna nasıl çözüm bulabilirim?

5 CEVAP

LadyAndCat

Hiçbir kedi kapalı kapı sevmiyor çünkü çok meraklılar çatlıyorlar orda noluyor diye, beni neden içeri almıyorsun diye :))
Nasıl saldırıp size kapıyı açtırıyor madem odanızın kapısı kapalı ve siz içerideyseniz?? Konuyu biraz açarsanız anlayabiliriz.

Mirtip

Benim kedim de istediği şeyi yapmadığımda ya da istemediği bir şeyi yaptığımda anında koluma yapışıyor. Hadi yap, ver, oyna, git, gel demesi böyle :)

Kevserhaksever

Saldırma yoluyla istediğini yaptırıyor size :) ah bu kediler..

Alaracatlover

Ensesindem tutabilirseniz annesi gibi öyle tutup kızın yavrucağa(bağırın demiyorum ha:)))

poughkeepsie

Yavruyken alıştırılabilir, ses tonunuzu ayarlayıp hayır dediğinizde vazgeçiyorlar o şekilde. Eğer kediniz çok büyük değilse yine bi şansınızı deneyin isterseniz. Ben çoğu davranışından sadece 'hayır' diyerek vazgeçirdim. Tezgaha çıkması, koltukların tepesine çıkması, kahve içmeye çalışması vs.