Tüy Dökülmesi

muffincookie

Bir tanıuğımın kedisi sevdiğimdeekime hep tüyler geliyor.Az değil.Yattığı yer tüy yumağına dönüşüyor.Sokak kedilerim bile sevildiğinde elime yumak yumak tüy gelmiyor.Mamadan olabilir mi?

12 CEVAP

bademthecatt

Evet mama kaynaklı olabilir

TATA4242

Vet.hekimlere bayılıyorum.Genelleme yapmadan.
+Merhaba Fenasi hocam her yer tüy oldu ne yapıcaz bilmiyorum
-Abuzittin hangi mamayı kullanıyorsun
+Ya valla değiştirerek,Acana ve Orijen kullanıyorum
-Tüy dökülmesi mamadan kaynaklıdır
+Hangi mama iyi gelir,hocam
-Hills,Royal Canin,Proplan,Advance
+Peki hocam,çok teşekkürler...

Biride kalkıp;
Orijen,Acana,İnstinct,Nd,Bravery,Naturea,Wildfield önermiyor
Ya insafsız,bari Fitmin,Sanabelle,Matisse,Brit Care filan öner,tamam çok iyi değiller ama dediklerinden gine iyiler.

BalliBadem

Bence kediylede alakalı bi durum

Catloveerr

Evet sokak kedilerinde bile o kadar tüy olmuyor üstüm abimin kedisinde oluyor. Matisseye geçmiştik çok tüy dökülmesi yaptı. Bence mamadan kaynaklı.

muffincookie

Maması ProPlan sterilised

Sselin1

Fitmin purity somonlu mamada denenebilir. Icerik olarak oldukca iyi bir marka. Tüy konusunda da iyi oldugunu soyledi bir kullanici. O kitten secenegini kullanmis ama.

@muffincookie aslında proplan o kadar tüy dökme yapmıyor Du? Bende proplan kullanıyorum o kadar tüyü dökülmüyor bence vitamin takviyesi lazım kediye

muffincookie

Cinsi de yatkın olabilir Tekir kırması scottish sanırım

Kontes06

Büyük olasılıkla mamadandır. En iyi, en kaliteli mama diye bir form sitesindeki öneri üzerine ND YAVRU kedi maması aldım.
Her taraf tüy yumağı oldu. Her gün tarıyorum, vitamin takviyesi veriyorum. Yine de tüy çok yoğun dökülüyor. Veterineri aradım. ND en fazla tüy döken mama dedi. Hayvan, hareketli, oyun seviyor. Hasta değil. 8 aylık. Yani maması nı veterinere sorun. Bana önerdiği mama ROYAL CANİN, HİLLS ve VİRBAÇ

BalliBadem

Biraz yatkınlık oluyo kuzenimin kediside öyle ve veteriner maması kullanıyorlar mesela ama tüyleri mat ve çok dökülüyo ben öyle ahım şahım mamalar vermem ama tüyleri çok güzel ama bu ara ne yaptılarsa güzelleşmiş tüyleri

Alaracatlover

Mamadan olabilir tavsiyem yatkın bir tüyse sterilese bir mama Felicia gibi ya da Brit care, N&D(bu komudaki en son önerim tüy dökmeyi artırabilir) hala azalmazsa Zurich kedi tüy dökme engelleyici tablet öneriyorum

Catloveerr

N&d bile olsa yaramamış olabilir deneyerek iyiyi bulmak lazım