Evde 2. Kedi

Bcanaydn

İlan gördüm evinde diğer kedi tarafından istenilmediği için sahiplendirmek istiyorlar ben çok istiyorum bir kediye daha analık yapmak:)
Ama evde bir kedi daha nasıl olur zorlukları varmıdır

15 CEVAP

lwb

Masraf farkı olucaktır bir de iki kedinin birbirlerine alışma süresi belki zorluk çekersiniz.
He bi de kum ama iki kedi bir kediden daha iyidir

Catloveerr

Bir kediden daha güzel bi şey varsa o da iki kedidir. :)
Bence çok güzel bi şey hem kendi türünden bir arkadaşı olmuş oluyor. Yalnız kalmayacak birlikte oyun oynayıp uyuyacaklar falan. Tabi masrafı daha fazla.

Natkarat

Maddi imkanınız(mama, aşıları ve olası hastalıkları vb.) var ise her zaman iki kedi, bir kediden daha kolaydır. :) Hem daha mutlu oluyorlar, hem canları sıkılmıyor hem de çok daha hareketli oluyorlar ki olası sağlık problemlerini önlemek adına bu önemli. İlk başlarda bir kıskançlık durumu olabiliyor ama bir süre sonra alışıyorlar. İlk alıştırma aşaması için internette çok kaynak var araştırırsanız ilk tanıma sürecini daha rahat atlatırsınız.

Anonymus552223

Yolculuk cok zor olur evet, ama 3 5 gunlugune gidip geliyorsaniz evde birakabilirsiniz kedileri. Ikisi sıkılmaz. Her yere de mama su koyarsaniz idare ederler

Raubeyaz

Aslında aşıları dışında masrafı yok. 15 kilo mama alsan 5 aydan fazla gider, kumu da 30tl her ay alsan, aşılar da toplam 200tl desek, yaş mama da arada alırsanız 20 tl geçmez. Alışmadı süresinde sabırlı olun, ev sahibi olan kedi huzursuzlanıcak 1 hafta. Sonra o da yeni kediyi merak edecek, siz onları yalnız bırakın sizi kıskanıp kavga edebilirler, eğer partileri devreye girerse siz ayırın

LadyAndCat

Maddî imkânınız varsa daha güzel olur ama yaşlarını birbirine yakın seçmenizi öneririm. Enerji miktarları benzer olursa daha iyi olur. İlk başta biraz dövüşebilirler ama sonra alışırlar.

Zuhalkrnz

Bizimkileri 15 gün farkla geldi öz kardeş olmalarına rağmen 1.5 ayda zor alıştılar ama alıştıktan sonra gerçekten çok iyi oldu şimdi sarılarak uyuyorlar ayrı kalamıyorlar hatta 3. Kediyi düşünüyoruz

LadyAndCat

Nereden biliyorum çünkü bende iki tane var. Memnunuz bu durumdan.

Bcanaydn

Benim tek endişem ailemden uzak bir şehirde yaşıyorum ve arada gidiyorum yanlarına evdeki kedimi hep götürdüm ama iki kediyle seyahat etmek benim için çok zor sebebi ise lodiyi yanıma alıyorum bagaj vermiyorum ama iki kediyi büyük ihtimalle almazlar evde bırakma durumu olur mu olmaz mı beni endişelendiren tek nokta

Raubeyaz

İki kediyi almazlar da ne demek?
Artık karnesi olan taşıma kabında her kedi taşınabiliyor otobüste.
Benim kızımla oğlum 3 günde birbirlerine alıştılar, evde bırakmayı sorun etmeyin fakat yanınızda götürmenin daha iyi olur iki kedi evde ne yapacakları belli olmaz. Aklınızın kalmasından daha iyi.

Zuhalkrnz

Aynen artık daha rahatız 1 götürüyorsanız 2 de götürürsünüz

Bcanaydn

Hayır almaz dediğim şöyle ben uçakla seyahat ederken kedimden ben sorumluyum diye biletini alıyorum normalde alıyor biliyorum ama iki kedi iki taşıma çantası tek kişi gittiğim için bir kediye müsade ediyorlar yani yanımda biri daha olsa diğer kedide ona sorumlu olucaktı onun kucağında seyahat edicekti

baharrson

Kesinlikle tavsiye ederim bebeginize arkadaş olur :))

Sselin1

Sürekli seyahat ediyorsaniz ve evde tek yaşiyorsaniz kedilerinize bakacak güvenilir birileri yoksa 2. Kediyi sahiplenmeyin evet kediler icin iyi bir sey ama. Siz Cok zorlanirsiniz.

Zuhalkrnz

Bizimkileri biz 4 günlüğüne bırakmıştık geldiğimizde bi o kadar daha idere edebilecek gibilerdi ama tek kalmasınlar diyorsanız seyahat ettiğiniz firmaya sorabilirsiniz