Evde Yaptığınız Yaş Mamanın İçine Neler Koyuyorsunuz?

Seyma6390

Kedim 7 aylık, yaş mamaya alıştırmaya çalışıyorum. Kabak, havuç, dana eti ve biraz mercimek bunları suda haşladım, püre haline getirdim. Bayılarak yedi bunlardan kediye zararlı olabilecek bir şey var mı?

24 CEVAP

poughkeepsie

Ben üstteki yorumun tam aksine biraz tahıl koyulmasını faydalı buluyorum. Özellikle yavru kedilerde karbonhidrat ile birlikte kilo almaya yardımcı oluyor. Ben de çok az makarna, pirinç koyuyorum (kedim henüz 7-8 aylık). Onun dışında yaş mama içine saydıklarınız haricinde yumurta, yeşil fasulye bazen de bikaç yaprak ıspanak koyuyorum.

BalliBadem

Ben böyle tercih ediyorum değişikliğe gitmiyeceğim tarifimde

BalliBadem

@lwb bildiğiniz herkeslaf sokuyor tahıl koyma diye
siz laf sokmuyorsunuz

BalliBadem

@kedizeytinvepeynir dediğim gibi tarifte değişikliğe gitmiyeceğim ben memnunum kedimde memnun
İçi tahıl dolu bi mama yapıyomuşum gibi tepki veriyorsunuz az miktarda pirinç var o kadar
Pirinç benim mamama denge katıyor hem ishal riski kalkıyor ortadan hemde kıvamı güzel oluyor mamanın

BalliBadem

Size demedim daha doğrusu az dedim tercih meselesi

Catloveerr

@kayrae tavada pişirme süresi ne kadar olmalı ve kaç yumurta eklenmeli?

@ballibadem ben size hitaben hiçbir şey yazmadım, tarifinizi değiştirin de demedim. Burda genel konuşuyorum kimsenin kedisine nasıl baktığına karışmıyorum.

Ayrıca ben nerde "içi tahıl dolu bir mama" yaptığınızı söyledim acaba? Kuru mamalarda fazlasıyla tahıl var dedim sadece. Söylediklerimden neden bu kadar alındığınızı anlayamadım.

BalliBadem

Arkadaş ne katıyorsunuz demiş söyledim sizden tavsiye istemedim
Soru başlığı açıp tarifim nasıl demedim
İçinde gerçekten kediye zararlı bişey olmadıkça da karışmanız saçma