Kum Kabı.

bihtercik

Bu kum kabından kullanan var mı?

Ölçüleri büyük olduğu için almak istiyorum ama kararsız kaldım.

28 CEVAP

onurtemiz

Hayır Tata’ya katılmıyorum tuvaletine yaparken benim kedi gözlerini bile kısıyor iyice. Evinde güvende olduğu için iç güdülerini biraz bastırıyor öyle strese girmiyorlar. Bizim kedi doğuştan beri kapalı tuvaletlere giriyor. En iyi tuvalet kapalı olandır kaldı ki girişi olan şeyin çıkışı da vardır bu durumda şeffaf kapaktan önlerini görmüş oluyorlar. Hemen yapayım bitsin olayı pek önemli bir konu değil.
Her durumda en iyi ilk seçenek kapalı tuvalettir. Ya benim attığım ya da o basamaklı (65) olanını alabilirsin.

İlk doldururken 10 lt doldur. Her 30 günde bir 5 lt ekle.
(Koku ve yapışma olayını sıfırlamak için)

TATA4242

Açık olduğundan değil,güvende hissetmediği için,yüksek ihtimalle eviniz kalabalık ve kum kabı sakin bir yerde değil.O şekilde değil tamamen açık kullanmak zorunda değilsiniz.Yarı kapalı ve önü paspaslı sizin için hem daha ekonomik hemde daha sağlıklı gelecektir.

onurtemiz

Tozsuz kum kullanmak onların ciğerleri için çok önemli. Evet kapalı tuvalet alınsın ama 1. Özellik sağlıksal açıdan olduğu için toz etmeyen kum gerekiyor.

TATA4242

@Sselin1 ile aynı şeyi anlatıyoruz :)
Dediği şekilde paspaslarda satılıyor.

TATA4242

"tata o kediden kediye değişebiliyor.
benim kedim tuvaletini yaparken sakin ve güvende olmak istiyor.
açık olduğunda korkuyor."
Buradan çıkardım :):)Aslında tuvalete alıştıracaksında,benim nazlı gelin içine düşer diye korkuyorum :)

bihtercik

tuvalete alıştırmak için yine yalnız yaşamak gerekiyor :D
steril ortam için en iyisi kendilerine ait bir kum kabı.
cevaplar için teşekkür ederim.

onurtemiz

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/stefanplast-cathy-kapali-kedi-tuvaleti-56x40x40cm-mavi.html

179₺ indirim uygula düşer

Son attığın daha iyi gibi ama.

bihtercik

aslında sorudaki linkteki kum kabından alacaktım ama arkadaş kum çok gidiyor demiş.
düşününce mantıklı geldi o yüzden 2.attığım daha makul.
en azından boyu 65 cm.

bihtercik

tata o kediden kediye değişebiliyor.
benim kedim tuvaletini yaparken sakin ve güvende olmak istiyor.
açık olduğunda korkuyor.
kapalı tuvaleti seviyor.
hem de ailemle yaşıyorum açık tuvalet onlar için büyük sorun :)

bihtercik

teşekkür ederim onur :)

bihtercik

tek yaşıyor olsaydım tamamen açık kullanırdım onun iyiliği için ama maalesef durumum müsait değil.

TATA4242

@Sselin1 o konulara hiç girmedim,pelet kuma küçükken alıştırdım,hala aynı şekilde pelete devam,belki zahmetli diyebilirler ama sağlık en önemlisi.Hatta farklı yöntemler geliştirdim,bana diğerinden bile basit geliyor.

TATA4242

Rica ederiz.????