Tuvalet

kyzi8_3

Kızım luna yaklaşık 2 gündür dışkısını yapmıyor. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olun.

11 CEVAP

lwb

Bir şırınga yarısına yakın zeytinyağı içerin, bir kaç saat içinde hala yapmıyorsa yarın muhakkak hekime gösterin

lwb

Bu kabızlar kuru beslenmeden kaynaklanıyor çoğunlukla, yaş mama ve su tüketimine özen gösterin bol bol

Kevserhaksever

Gazı da olabilir karnını hafif bastırmadan ovalayın izin veriyorsa, lwb'nin dediği gibi zeytinyağı verebilirsiniz. Ve yapsa da yapmasa da her halükarda veterinere götürün genel bir muayene yapılsın derim. Geçmiş olsun.. :)

Evet zeytin yağı öneririm yarım çorba kaşığı verebilirsiniz

Natkarat

Parazit aşısı eksik ya da paraziti mevcut. Parazit ilerleyince karında şişkinlik ve kuma yapmama gibi durumlarla karşılaşılıyor. Bu sebeple veterinere gösterip mümkünse dışkı testi yaptırmanızı tavsiye ederim.

Natkarat

Ek olarak poposunu yere sürtüyorsa da parazit olması muhtemeldir.

kyzi8_3

Cevaplar için teşekkğr ederim aynı gün yaptı. Zeyrin yapı versim biraz ama şimdi de ishal oldu. Yarın veterinere götüreceğim. Teşekkürler cevaplar için

Gokberk39

2 gündür yapmaması sorun olduğunu gösteriyor olabilir. Bu akşam da bekleyin. Sabah yine yapmadıysa veterinerize götürmeniz daha sağlıklı olacaktır.

kyzi8_3

Karnı çok şiş

LadyAndCat

Karnını hiç ovmayın. Neyi olduğunu bilmiyorsunuz. Aşıları tam mı???
Kabızlıkta olabilir başka şey de.

BalliBadem

Yaş mama zeytin yağı fln iyi gelebilir