Kedi Alerjisi

Sut_lac

Kedi alerjisi olupta kedi besleyen var mı? Her sene yapilan bir iğne varmış sanırım o iyi geliyormuş. Yıllar sonra alerjim oldugunu öğrendim :(

8 CEVAP

Sut_lac

Vucudumda inanılmaz bir kaşıntı ve geçmeyen öksürük yaşıyorum. Günlük hayatımı ciddi düzeyde etkiliyor. Sanırım bir an önce iğne olmam gerekecek. Cevaplayan herkese Teşekkür ederim.

İğne Kortizon içeriyor ve kısa bir süre rahatlatıyor. Ben tercih etmiyorum.

Daha az zararsız şeyler kullanmanızı öneririm pippet alerji spreyi gibi. Alerjiniz kriz geçirecek seviyedeyse doktora allerset hap yazdırabilirsiniz. Hapın bile bir sürü yan etkisi var fazla uyuma aşırı iştah artışı buna bağlı kilo alımı...

LadyAndCat

Sütlaç’ın Annesi;
Endişelenmeyin! Alerjilerin şiddetleri var. Kimi sadece hapşırıyor kimi hastanelik oluyor.
Yıllık iğneler sayesinde genellikle 5-10 yılda bağışıklık kazanıp rahatsızlığınızı atlatırsınız.
Geçmiş olsun:)

BalliBadem

Ben yazın baharda falan hapşuruyorum çok şükür daha ileri değil
Kıyafetteki tüylerden kurtulmak
Kediniz ile aynı odadaysanız benim gibi, sık sık çarşaf değiştirmek
Evi havalandırmak iyi geliyor
Tabi alerjinin seviyeleri var ben bu dediklerine dikkat etmezsem nefesim biraz darlanıyor ve peş peşe hapşuruyorum karabiber kaçmış gibi

Alaracatlover

Evet geliyor

Bir de burun spreyleri oluyor alerjiye bağlı burun içiniz şişiyorsa eczaneden bu spreylerden alabilirsiniz doktorunuza danışarak. Bizde awamys diye bir marka vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Leyl003

Kediye alerjinin siddeti kişiden kişiye değişebiliyor.. ciddi bi şekilde yaklasik bi hafta ses kısıklığı hatta ses kaybi diyebilirim yaşadım.. nefes nefese kaliyordum konusurken..iki doktora da gözüktüm kediye alerjim olduğunu söylediler.. bir diger doktor kedinin tukurugune alerjim oldugunu soyledi..kesinlikle evde kedi bulundurmamaliymis.. ailem herkes panik yapti.. ama ben pek ihtimal vermedim 1 yıldır kedi bakıyorum ilk defa böyle bişey yaşadım.. doktorun verdiği ilacı 1 hafta kullandim bi daha bi sıkıntı yaşamadım.. kedimle mutlu mesut yaşıyoruz:))