Kedim Hamile Mi?

sekerfare21

Kedimin memesinde büyüme var gibi ama emin olamadım, bilen biri aydınlatabilir mi beni lütfen.
Yarın kısırlaştırma için randevum vardı ama çok şaşırdım. 25 Ocak’ta evden kaçmıştı 3 gün sonra bulmuştum, daha önce de evden kaçıp hamile olmadan dönünce yine öyledir demiştim ama memesinden anlaşılır mı?

15 CEVAP

SerkanO

Kediniz büyük ihtimalle hamile. Arkadaşa "abartmayın" diye tepki vermişsiniz ama yakın zaman önce "Kedim dışarıdaki kedilerle takılıyor ya" diyen bir arkadaşımın kedisi gençlik hastalığı kapıp öldü. Kediyi dışarı salmak tehlikeli. Ben sokak kedisi sevip eve çıktığımda iyice dezenfekte olmadan kedime dokunmuyorum bile.

SerkanO

Bebeğim mi :D Eyvallah, yargılamak için demedim zaten. Kediye çelik kapıyı açtıracak önlemi almayan sizsiniz. Kedinizle aranızdaki ilişkiye rağmen hamile olup olmadığını foruma soran sizsiniz. Biz de buna istinaden cevap verdik sadece. Bu üslupta birinin bir tartışmada haklı olma ihtimali yok ama "bebeğim" için teşekkür ederim yine de. Size kediniz ve yavrularıyla mutluluklar dilerim.

LadyAndCat

Doktor anlar öyleyse operasyon iptal edilir. Kedinizi dışarıya salabildiğinize hayret ettim.
Korkmadınız mı başına bir şey gelir diye. Türlü hastalık var. Araba çarpar. Yakalayıp biri işkence yapar.
Eve gelemeyebilir. Hamile kalıp gelebilir...

sekerfare21

Bebeğim anlamıyorsunuz ki siz. Kedi çelik kapıyı açıp dışarı çıkmış diyorum. Söylediklerinizi sadece siz mi biliyorsunuz zannediyorsunuz?

Kimseye burda kedimle benim aramdaki ilişkiyi yargılayın demedim, soru sordum konuyla ilgili cevap verecekseniz verin, vermeyecekseniz de önünüze bakın.

Catloveerr

Bir ay geçmiş üzerinden nasıl aldırmayı düşünebiliyorsunuz? İlk hamilelikleri tecrübesiz oluyor evet ama yaşayabilirler de. Sonuçta canlarını siz vermediniz....

Zor bir durum tabii her yerden kacabiliyorlar benimkini de kapidan cikarsaniz bacadan girer oyle bir kedi

lwb

Operasyona götürdüğünüzde hekime söylerseniz o kontrol eder ve iptal edilir

25 ocaktan bu yana 1 ay olmuş karında yanlara doğru hafif büyüme varsa hamiledir muhtemelen. Memede buyume de bir belirtidir ama foitgrafta normalbir kediden pek farkli degil gibi

sekerfare21

Abartmasaniz mi? Kedi kendisi kapiyi acip disari cikmis.

Karinda yanlara dogru da siskinlik var ama ben kilo aliyor diye dusunmustum, memeden bahsetmemin sevebi eskiden yuvarlakti simdi asagi dogru damla seklini almis.

Operasyona goturmedim cunku doktoru da bekleyelim o zaman dedi, kedim veterinerde cok stres oluyor, hamileyse stres yasamasin diye dusunduk.

Raubeyaz

Dışarıyı seven kedileri engelleyemiyoruz malesef. Benim kedim de balkon kapısı olsun, cam olsun her yeri açıp kaçabiliyordu.

NSukun

Muhtemelen hamiledir hamileliğin ilk belirtisi zaten memedeki büyüme kısırlaştırma iptal olabilir

ygiz_mrtt

Normal kedisine göre büyük, ama gözlemleyin eğer süt sızıntısı olursa hamiledir

sekerfare21

Kedimle düşündük en mantıklı karar aldırmak çıktı. Bizim için de kolay olmadı bu kararı almak.

sekerfare21

Teşekkürler, size ve kedinize de sevgiler.

sekerfare21

Aldıralım dedim veterinere ama istekli olmadı, 8 aylık olduğundan çocuk yapmasını istemiyordum.
Bebeklerine iyi bakamayacağından korkuyorum. Genç kedilerde ölü doğum oranı da fazla.