Sokak Kedileri

Raubeyaz

Sokakta beslediğim 20 den fazla kedi var, kendi kedilerine aldığım kuru mamayı yaş mama ile karıştırarak veriyorum onlara, evin etrafına da su kapları koyuyorum. Evde bakılsalar bu kadar olacak diyeceğiniz kadar yiyorlar ve kendi kedilerimden daha şişkolar. Fakat kuş yemekten vazgeçmiyor doyumsuzlar. Kuşun kemikleri ince olduğu için bebekliğinden beri baktığım sokakta ki kedimin boğazını tariş etmiş ve kan kusmuştu buna nasıl engel olabilirim? Onlara sadece mama ve ev yemeklerini yemeklerini yemesini nasıl sağlarım?
2.konu ise kızgınlık dönemi. Elimde olsa tüm kedileri kısırlaştırırım fakat öğrenciyim ve bu sorumluluğu alamıyorum. Dün kötü bir görüntü ile karşılaştım, 1 dişi kediyi ağaca kıstıran 6 dan fazla erkek kedi... Gerçekten çok kötü görüntü, belediyeler kedileri toplayıp artık kısırlaştırmalılar. Dişi kedi resmen ben yetişene kadar ağaca hapis olmuştu, gidip kurtardım Ağaçtan. Artık tek çarem erkek kedileri tek tek veterinere götürüp kızgınlık giderici aşı yaptırmak

8 CEVAP

lwb

Kuş avlamalarını engelleyemezsiniz malesef, doğalarında var.
Fotoğraftaki durum çok kötü, yaşadığım yerde de denk geliyorum.En kötüsü kısırlaştırma için belediyemize de güvenmiyorum, iyilik yaparken kötülük yapmak istemiyorum ama üremeleri de kötü.

bihtercik

kızgınlık giderici aşı onlar için hiç iyi değil.
bir süre sonra bağışıklık kazanıp etkisini kaybediyor.
en mantıklı çözüm kısırlaştırma.
dişi sokak kedisini kısırlaştırma zor olur malum dikişleri sürekli kontrol etmek gerekir,zarar verebilir.
erkek kedininki kolay oluyor öneririm.

Maalesef Türkiye böyle Amerika da sokakta bir tane kedi bulamazsınız bütün kediler kısırlaştırılmış ve üreyemedikkeri için sokaklar bomboş sadece sincaplar geziyor

Gerçekten de sokak kedileri kilolu gözüküyor sonbaharın başında yağ üretiyorlar ve kış boyu yağ kalıyor aslında o yüzden kilolu gibi gözüküyorlar yazın tekrar eski haline dönüyorlar

muffincookie

Kızgınlık sorunu bizdede var.Dişileri hep 4 kedi fln sıkıştırıyor.Sonra erkekler kavga ediyo 1 i gidiyo dili biraz pataklıyo bazen ben müdahele ediyorum.Ama alışmışlar artık.Ben de kısırlaştırma istiyorum ama o kadar kediyi kısırlaştırma için 8aram ve bakımı yapacak yerim yok maalesef.Kul yeme sorunu içinde.Benim sokak kedileri de ilk naşladığımda kul yiyorlardı.Artık daha az yiyorlar ama bunu engelleyemeyiz.

Raubeyaz

Onlar hep öyle kilolu aslında, yazın bir tanesi hasta olduğu için veterinere götürmüştük ve tıraşta olmuştu tüyünden çok göbeği vardı kediciğin

LadyAndCat

RauBeyaz
Diğer arkadaşlarım da demiş maalesef yaşam koşullarının zor olduğu bir ülkedeyiz ama bu pes etmemizi gerektirmez.
Size ihtiyacınız olan bilgi buyrun:
Mobil Kısırlaştırma Aracımız Sokak Kedilerine Yönelik olarak yerinde kısırlaştırma operasyonları gerçekleştirmektedir.
Randevu ve Ayrıntılı Bilgi Almak için; 0 549 781 39 63 numaralı telefon ile iletişime geçebilirsiniz.
ERKEK KEDİLERİ KISIRLAŞTIRMAK DAHA KOLAY VE HEMEN SOKAĞA GERİ SALINIYORLAR. ASLINDA ERKEK VEYA DİŞİ FARK ETMEZ HEPSİNİN KISIRLAŞTIRMASI GEREKİYOR...
DİŞİ DE KISIRLAŞTIRILIRSA İKİ HAFTA KADAR EVE ALIP BAKMAK GEREK ÇÜNKÜ AMELİYATLARI AĞIR GEÇİYOR.

Anonymus552223

Cok fazla cogalmislar yaa.. asla izin verilmemeli bu kadar cogalmalarina.. insana yaklasiyorlar mi?