Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedilerimin koltukları ve perdelerimi tırmalamaması için ne yapmalıyım ??

melisigli
melisigli

1132


Kedi tırmalama tahtası almama rağmen evdeki tüm koltukları, perdeleri, yatak bazasını tırmalama aracı olarak kullanıyorlar. Sağolsunlar evde tırmık izi olmayan bir eşya kalmadı. Bu konudaki tecrübe ve çözüm önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.


6 Cevap

Badems
Badems

12123


Kedi tırmalama tahtası alabilirsiniz, yavruysa eğer şimdiden alıştırın. Ben alıştıramadım, onun yerine sandalyeleri değiştirdik :))


rnt
rnt

5741


Her hafta düzenli olarak tırnaklarını kestirin. Tırnaklarını törpülemek istediği için yapıyordur. Sonra tırmalama tahtası ya da bezner oyuncaklar var bunlar işe yarıyacaktır.


tubanur
tubanur

120464


Tırnaklarını keserken çok dikktli olmalısınız. Bir süre veterinere kestirin. Sadece ucundaki beyaz kısmı kesmeniz gerekiyor. Pemde olan yerden keserseniz kanama olur ve durdurulamayabilir.


NzlB
NzlB

811


Tırnak kestirmek uygun değil tırmalama tahtası alabilirsiniz


rnt
rnt

5741


Çok derin olmadığı sürece ön tırnaklar kesilebilir. Zaten arka tırnaklar kesilmiyor. Çünkü esas tutunma vazifesini zaten arka tırnaklar yapıyor ve geç uzadıkları tırmalama tahtası bunun için yeterli.


begumkobaklar
begumkobaklar

76


Bizde 2 aylık scottish kedimizin tırnaklarını kestirdik ancak atlarken tutunamadığı için 2-3 gundur cok ürkek davranıyor. Sanırım bir daha kestirmeyeceğim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
732 Görüntüleme
6 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor