1 Aylık Kedime Yemek Yediremiyorum

Annesi tarafından terkedilmiş 1 aylık kedi sahiplendim fakat bir türlü süt tozu içiremiyorum sürekli bulduğu yumuşak havlu tarzı şeylerde meme arıyor. Kedi biberonuyla ve şırıngayla denedim ama bir türlü kabul ettiremiyorum ne yapmalıyım ?

7 CEVAP

lwb

Çok küçükmüş daha en azından 15-20 gün daha süt tozuyla beslenmesi lazım.
Onu boğmayacak ve solunum yollarını tıkamıcak şekilde kabul ettirmeye çalışın, ağız kenarından hafifçe içeri doğru biberon ucunu koyun ve süt akmasını sağlayın, yavaşça da adım adım tamamen kabul etmesi gerekiyor.
Yine beslenme sonrası onu sıcak havlulara sarın ki rahatlasın, gerekirse emsin, psikolojik bakımdan da güvende hisseder ve rahatlar.

lwb

Hiç hiç olmadı -ki zannetmiyorum kabul edecektir, hekime danışarak ilk önce yaş mamadan başlayarak böyle beslenmeye geçebilirsiniz, hekim sizi yönlendirecektir zaten.
En kısa zamanda da özellikle kabul etmeme durumunda da hekime gösterin.

Anonymus552223

Yas mama da deneyin. Yiyebilir artik

lwb

Biberonla denesiniz daha iyi, emme içgüdüsünü kullanmak istiyor

lwb

Bazı biberonların ucu da oldukça minik oluyor, ben ne zaman kullansam ucunu az da olsa genişlettim

Peki kabul etmemesi süt tozunun markasından kaynaklanıyor olabilir mi ? Beğenmemiş seçiçi davranıyor olabilir mi ? Bir bilginiz var mı ?

lwb

Bir ihtimal olabilir, artık tadları ayırt edecek durumda.