Kulak Mantarı

ecmakkbk

merhaba arkadaşlar köpeğinde kulak mantarı olan varmı ? bütün veterinerlere gittiğimiz halde kullanmadığımız ilaç ve tedavi yöntemiyle 2 senedir bu illetten kurtulamadık lütfen yardımcı olur musunuz?

7 CEVAP

lwb

çook iyi bilirim, sürekli nükseden, stres altında yine çıkan bildiğiniz illet.
tek çözümü oridermly krem kullanıp, bağışıklığını yüksek tutmak, onun için de bağışıklık güçlendirici takviyeler kullanmalısınız.
ben yakın zamanda kedimi kliniğe götürdüm, strese girdiği için kulağında hemen bir tane çıktı, doğal elma sirkesiyle geçiriyorum

ecmakkbk

Kullanmadığımız ilaç kalmadı maalesef oridermly krem de kullandık mantar aşısı da olduk kulak yıkattık insan ilaçları bile kullandık ama maalesef geçmiyor bizimki.. Stresten mi oluyor diyorsunuz? :(

lwb

sizin kulaklar hiç geçmeden mi duruyor yoksa geçip tekrar mı nüksediyor?

lwb

aynen öyle, stresten tekrar nüksedebiliyor.
bizde de kliniğe gidene kadar kulaklar tertemiz, klinikten döndükten sonra kulağına bakıyorum hemen mantar çıkarmış, yolda da titriyor zaten anlıyorum stres ve korku içinde olduğunu, sonra hoop bir daha oridermyl, hatta bugün tekrar almaya gidicem, elma sirkesiyle baskılayamadım.
Bağışıklık sisteminin de çok büyük rolü var, nerdeyse bir senedir aralıklarla nüksediyor ama kesin çözümü en azından ben bulamadım.

ecmakkbk

krem bitince tekrardan başlıyor.kulakları yıkattık,insan ilaçları kullandık,mantar aşısı olduk ama nafile..

lwb

kremle beraber bağışıklık güçlendirici kullanıyor musunuz?
ayrıca maması nedir? çiğ beslenmeyi araştırmanızı öneririm

ecmakkbk

ProFine kullanıyoruz. Her türlü mamayı da denedik. Çiğ beslenmesini istemiyorum açıkçası. Bağışıklık güçlendirici de kullanmıyoruz veteriner hiç bahsetmedi bize bundan