Dişi Alman Çoban Köpeği K-9 Köpek Eğitimi Alır Mı

okan89

Köpek alıp k-9 eğitimi vermek istiyorum ama dişi sıkıntı olur mu

3 CEVAP

LadyAndCat

Neden alamasın ki?!
Dişi olunca ne değişiyor. Kızlar da güçlü, başarılı gayette biraz daha protein ağırlıklı besleyin ki kaslı bir kızınız olsun.

TATA4242

Bir sıkıntı olmaz ama profesyonel olarak eğitilmesi lazım ve yaşı en fazla 3 aylık olmalı,temel itaat ve ileri itaat verilme süresi,ortlama 8 hafta sürer ve köpeğinizin karakteri bu sürede etkilidir.Eğer alan koruma veya bodyguardlık yapacak ise ve bir alman kurdu için buda gereklidir.O zamanda yetişkin olunması beklenir ve 18 aylık iken bu eğitimlere başlanır.Kısaca alacağınız köpeğin 3 aylık olması önemli,çünkü 3-6 aylık dönem en uygum dönem.2 ay temel ve ileri itaat sürdüğünden,3 aylık çok daha garanti oluyor ve profesyonel yardım almak gerekiyor.

TATA4242

Garip Kontu ve Komiser Rexi unutmadık :):)