Diğer Kedilerden Hastalık Vs Bulaşır Mı?

Sokak kedilerine besleme yapıyorum özellikle ayrı bir kedim var yine sokakta surekli heryerime surtunuyor daha sonra eve geliyorum evdede 1 tane kedicigim var ellerimi mutlaka yikiyorum kedilerin surtundugu yerleri islak mendille siliyorum ama kedimde kiyafetlerimin orlaardan yada cantamin ordan ayrilmiyor bi hastalik bulasabilir mi sokak kedilerinden evdeki kedime

2 CEVAP

LadyAndCat

Evet böyle bir ihtimal var.
Eve girer girmez girişte montunuzu, çantanızı bırakıp içeri girince de ellerinizi yıkayıp dış kıyafetinizi çıkarırsanız süper olur:)
Ayrıca kedinizin aşılarını da ihmal etmeyin. Gerekli hijyen önlemlerini alırsanız korunmuş olursunuz.

Gamzessven

Düşük bi ihtimalle dış parazit yumurtası falan taşıyabilirsiniz üstünüzde. Onun dışında kıyafetinize bulaşacak herhangi bir virüs vs yok bence. Kedi kokusu aldıkları için kokluyor evdeki kediniz.Ellerinizi güzelce yıkadığınız sürece bir problem yok