Kedimin Ensesinde Tüy Dökülmesi

sinemmisim

kedime 10 gün önce kendim dış parazit yaptım. sonrasında veterinere gittik kalça bölgesindeki tüy dökülmesi için aşı izi olduğunu söylediler birde gripti ilaçlarımızı alıp eve döndük. fakat bugün ensesinde aşırı derecede kepek fark ettim. tüylerini açarak derisinde bakmak istemiştim tuttuğum tüm tüyler elimde kaldı. taradıkça döküldü taradıkça böyle açılmaya başladı. tutam tutam dökülmeye hala devam ediyor. tüysüz bölge büyüyor. bu konuda deneyimi olan birileri yardımcı olursa sevinirim. veterinerimizle konuştuk dış parazit damlasına alerjisi olabilir dedi. tekrar veterinere götüremiyorum çünkü evden çıkıp her vet. gittiğimizde deliriyor saldırıyor anestezi uyguluyorlar muayene etmek için benimde gönlüm buna razı gelmiyor. sizce nedeni ne olabilir, tüyler yeniden çıkar mı, ne yapmalıyım?

6 CEVAP

lwb

Muayene için anestezi nasıl uyguluyor? Anestezi ciddi bir işlemdir ve vücuttan atılması uzun sürebilir, hekiminizi değiştirmenizi tavsiye ederim

TATA4242

Pamuk yardımıyla uygulayın ve her parazit damlasını kullanmayın,kediniz epey hassas.

TATA4242

Dış parazite alerjisinden kaynaklı zamanında bende yaşadım,tüyü dökülen alerjili yere lavanta çayı demleyip,pamuk yardınyla uyguladım.En az 1 hafta günde iki kere uyguladım ve alerji yayılmadı.1 hafta sonrada tamamen tüy kaplanıp geçti.

sinemmisim

veterinere gittiğimizde canavara dönüşüyor. 3 ay önce kısırlaşmaya götürdüğümde 5 gün orda kalacaktı bende vedalaşmak için kucağıma aldığımda suratımı parçaladı hastanelik oldum yüzümde hala izler duruyor. başka türlü muayene olmuyor bende zaten mecbur kalmadıkça götürmemeye çalışıyorum eve gelip hizmet veren bir vet. buldum bundan sonra onunla devam edeceğiz. lanavta çayı tavsiyenizi de deneyeceğim

@lwb ye katılıyorum her veterinere gittiğinizde yapılır mı anestezi ben kısırlaştırırken bile panik oldum

YamukBey

Aynı problemi bende yaşıyorum şuan normalden farklı marka dış parazit uyguladım ...Ensede sağ ve sol yanında ciddi anlamda tüy dökülmesi var ...Bugün veterinere gittik antibiyotik iğne ve vitamin iğnesi yaptı vee 3 günde bir tekrarlanacak başka bir iğne daha ...Umarım bütün Can'lar bir an önce iyileşir