Kedim Sürekli Meyve Yiyor

Miyysila

Kedim meyveyi o kadar çok seviyor ki her akşam yiyor yediği meyveler ise elma çilek ve kivi sizce bi sorun olur mu çok seviyor bizde kıyamıyoruz

24 CEVAP

TATA4242

"Benim kızımda portakal delisi. Ama çok az veriyorum bir dilimi kopartip ucundan yalatiyorum. Toplasan 5, 6 damla yiyordur"

Arkadaşımız zaten tadımlığın kitabını yazmış.Bütün verilen cevapların özeti niteliğinde kendisine teşekkür ederim.

TATA4242

Ya kızmak değilde insanlara tadımlık diyince kuruyemişcilerin tadımlık demesi gibi anlıyorlar.Şundanda tadim,bundanda tadim.Kalori dengesini bilmiyorsa ve uygulamayacak ise vermesin.Kedisi 7 kg, hiç bir sorumluluğu almıyorum.öncelikle zaten kalori oranı günlük %20 düşürülmesi lazım.Zaten aktif bir kedi değil ise kg başı 70-80 fazla 60 en ideali,yiyip yiyip yatıyorsa,dediklerimi vermeyin.

kayrae

arkadaşlar, kedilerin o mama adı altında satılan paketli, deli gibi işlenmiş, sentetiklerle doldurulmuş gıdaları yemesine bu derece karşı çıkmazken gerçek bir yiyeceğe olan ilgiyi neden bu kadar büyük bir tepkiyle karşılıyorsunuz? sadece bu meyve olayından bahsetmiyorum. karbonhidrat yedirilmemeli diyince sinirlenen, gerçek ve işlem görmemiş et yedirin diyince “asla” diye bağıranlar var aramızda. çok şaşırıyorum.

kontrollü meyve alımında hiçbir sıkıntı yoktur. yeşil elmadaki lif, kızılcıktaki antioksidan... bunlar kediler için de faydalı. evet, zorunlu etçil bir canlıdan bahsediyoruz. et dışında hiçbir şey diyetlerinde sağlam bir yer tutmuyor ama günlük bir adet yaban mersininden onlar da fayda sağlayabiliyorlar. asıl endişelenmemiz gereken şey gerçek yiyecekler değil, her gün yedirdiğiniz kuru mamalar.

kayrae

emin olun ki yedirdiğiniz karbonhidrat dolu mamaların dönüştüğü şeker günlük 5 gram elmadan kat kat daha zararlı.

Miyysila

Evet zaten yediği bir parmağın ucu kadar sonrasında kendiside sıkılıyor

TATA4242

Aynı şeyden bahsediyoruz zaten,ben oranından bahsediyorum.60 kalori hareketsiz kedi için yeterli 30 gram meyve ise çok az bir miktar yapıyor.Eğer verdiğiniz meyve bir 3 adetse ve toplam bir elmanın yarı büyüklüğünde ise zaten 125 gram yapıyor.Buda hareketsiz bir kedi için 60 kaloriden fazla yapıyor yani,kg başı 60 kaloriyi geçiyor demek.4 kg ye göre kalori veriyorsanız,fazladan 60 kalori ise kilo demek,bir kediye göre düşünmek lazım.İnsana göre değil.60 kalori çok fazla.

TATA4242

O miktarda yerse sıkıntı yok,bazıları abartıyor o yüzden söledim.Bazı kedilee hayır demiyor verdikçe yiyor,zaten sınırdasınız diye söledim.Farklı yerlere çekmeyelim arkadaşlar.Arkadaşımız tadımlık veriyormuş.

TATA4242

Sizin verdiğiniz miktar daha önce dediğim gibi suyunu sıksan 20 ml çıkar ve günlük bu kadar yeterlidir,yani zararı olmaz.

TATA4242

En doğrusunu yapıyoruzsunuz.Her yiyecek dengeli verildiğinde güzel.