Hamster İshal Mi?

Cathorn

Bir gündür poposunda dışkı kalıntısı var, elime alamıyorum her yere sürülüyor, ilk başta elime sürüldü kan sandım rengi kiremit rengindeydi kanı anımsatıyordu ödüm koptu ama emin değilim, İshal olmaması için verdiklerimi özenle seçtim, birazcık brokoli vermiştim bir kaç kezde havuç ama çok az vermiştim, genelde mamasını yiyor, kuyruğu ıslak değil. Gündüz uyuyor akşam uyanıyor azıcık ama sonra yine uyuyor, çarkı kırıldı bir gün önce daha alamadım, belki de bu yüzden sıkılıp uyuyordur, ama uyumadığı zamanlarda dışarı çıkmaya çalışıyor, peçete ile silmeden elime alamıyorum ne zaman baksam orası ıslak ya da dışkı var, ve hamster baya keskin kokuyor. Kafesini yeni temizledim normal dışkılar da vardı, ama bu gün kafesine baktım bulamadım. Bu normal mi?

4 CEVAP

Cathorn

Kafesi tekrar kontrol ettim, tuvaletini yapmış, normal gözüküyor katı formda, ama bazı talaşların üzerinde çok küçük damlalarda kop koyu bir kırmızı bulaşmış. Umarım kuruntumdur.

İdrarından kaynaklı bir durum olabilir mi? Çişini kontrol edebiliyor musunuz?

Cathorn

evet kontrol ediyorum, şu an azaldı o kadar ıslak değil sanırım kafesini temizlediğim için çok koku bırakmaya çalışıyordu bu yüzden diye düşünüyorum

Shaco

kemirgen dışkısı kırmızımsı oluyor birde o yemler yüzünden ishal kaynaklı oludğunu anlamak için dışkısı kokması lazım ve poposu daima ıslak(ishal dışkı) olması lazım