Eve İkinci Erkek Kediyi Sahiplendim

dilaraaxing

Merhabalar. Yavruluğundan beri bende olan, 3 yaşında bir Tuxedo erkek kedim vardı. Sokakta beslediğim tekir kedimi ise yaşadığı bir takım saldırılar sonucu tedavi ettirip, kısırlaştırıp eve aldım. İkiside kısır.

İlk başta yeni geleni boxa koyarak karşılaştırdım. Box içinden vuruştular, ayrı odalarda kalıyorlar. Bazen bir araya getirmeye çalışıyorum ama kavga kıyamet kopuyor. Üstelik önceden evde olan kedim tırnağıyla yeni geleni falanda çizdi. Alıştırmak için deneyimlerinizden ne varsa bilgilendirebilirseniz çok çok çok mutlu olurum.

6 CEVAP

Htcozlp

Ben bir hafta ayrı odalarda tuttum.Birbirlerinin kokularına alıştırmaya çalıştım.Büyük kedim ilk başta kokusuna bile tahammül edemiyordu.Sonradan kokusuna alışmaya başladı.2. Hafta yavaş yavaş karşılaştırdık.Fakat sonrasında ayrı odalarda kalma durumları olmadı.Ayni ortamda bulunmak zorunda kaldılar .2.Ayı neredeyse bitirmek üzereyiz.Fakat en fazla yaptıkları şey biri yanımda biri ayak ucumda uyuyor uyurken.Arada birbirlerini kovalıyorlar oyun oynarken.Normalde bu sürede daha çok alışmalarını bekliyordum.Fakat biri 5 yaşında biri daha 6 aylık..Ve büyük kedim çok zor bir kedi.Yine de küçük bir şeyde bile insan mutlu oluyor.Bence kokularına alıştıktan sonra birbirlerine çok fazla zarar vermezler.Buyuk kedim çok sinirliydi en başta ,döver falan sanıyordum tam tersi oldu.Bence en önemlisi pes etmeyin.Herkes sahiplendir bırak anlaşamıyorlar vsvs..Ama onların bi burun buruna gelip birbirlerini koklayışı bile umutlandırıyor beni :) Sonrasında kavga etseler bile.. :D

Catloveerr

Suzionlineblog iki kedi alıştırma yazısı var oradaki adımları uygulayabilirsiniz. Deneyimleyemediğim için yardımcı olamayacağım

Anonymus552223

Erkekler biraz daha zor alisiyor

yasminackz

İlk başta kokularına alıştırmanız gerekiyor diye biliyorum

Alaracatlover

Suzionlineda var bu konu

ygiz_mrtt

Erkekler birbirine üstünlük sağlamaya çalıştığı için biraz fazla sürer alıştırma süreci