Kedinin Kaşınması Ve Boyundaki Hafif Tüy Dökülmesi

Gkocg

Kedimiz 9-10 aylık, sokaktan sahiplenildi. Yaklaşık 1 aydır bizimle. Son 3 haftadır proplan tavuklu yavru kedi maması kullanıyoruz ama şimdi boynunda bölgesel bir dökülme fark ettim. Annem de 1 hafta önce görmüş. İlk kedimiz çok telaşlandım mamadan olur mu? Somonlu mamaya geçecektik zaten napalım bilemedim

7 CEVAP

Incirreis

Mantar olabilir veterinere götürmeniz lağzım eğer mantarsa sizede geçebilir yanlış hatırlamıyorsam tavuklu mamalar mantarı artırıyor galiba

Incirreis

Mantar olabilir veterinere götürmeniz lağzım eğer mantarsa sizede geçebilir yanlış hatırlamıyorsam tavuklu mamalar mantarı artırıyor galiba

sarmanbirkedi

Bu arada proplan fiyatına ondan bin kat daha iyi olan nd yavru mamasini öneririm.

Sselin1

Evet kizginlik ve stresten olabilir, mantardan olabilir, pireden olabilir, alerjiden olabilir, yeterli su icmiyor ve yas mama yemiyorda deri kurulugundan da olabilir bircok sebebi var.

Mamayı değiştirmeyi dneeyin hem proplan cok cok iyi hir mama degil ND kullanin ama yinede sonuclari gozlemlemeyi beklemek yerine veterinere goturun bircok sebebi olabilir mantar da olabilir arkadaslarin dedigi gibi

Gkocg

Kısa aralıklarla peş peşe 2 kere kızgınlık geçirdi, kızgınlık döneminde şu anda da. Onunla ilgili olabilir mi peki?

Gkocg

Off umarım mantar değildir. Brit care hassas derili kediler için olan mamaya geçtik. Tamamen tüysüz de değil bölge. Sanki dökülmüş tüyler yenileri çıkıyormuş gibi duruyor