Kedime Önerebileceğiniz Mamalar Hangisi?

cicek67

Kedimin yaşını bilmiyorum malesef. Yavrularımız var ve emziriyor. Hangi mamayı önerirsiniz. Sağlıklı beslensin istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

11 CEVAP

LadyAndCat

Hamile veya emziren Anneler de bebek kedi maması yiyebilirler.
Bebek kedi maması daha besleyici ve kalorilidir. Anne 2 ay emzireceği için bu kadar sürelik mama yeterli olacaktır...

Sselin1

Kuru mama olarak n&d, acana, brit care, orijen , fitmin purity, mamalari gayet besleyici.Daha uygun fiyatli olarak Profine tercih edebilirsiniz.

cicek67

@LadyAndCat soruyu yanlış yazdım sanırım. Kuru mama veriyorum zaten.
markalarından hangisini önerirsiniz demek istedim...

lwb

İyi bir mama istiyorsanız n&d, acana, orjien, naturea ve yaş mamaları

Bütçeniz yetiyorsa trueinsinct öneririm gayet iyi mama içindeki malzemelerin özelliğini kaybetmemesi için buharda pişiriyorlar

muffincookie

Kg başına kaç TL verebilirsiniz?

LadyAndCat

Bütçenize göre değişir bu durum.
En uygun fiyatlı olarak:
Bona Cibo Kitten olabilir ama içinde gerçek et ve protein yok. Önermem zor açıkçası.
Friskies Junior Sütlü olabilir.
Whiskas Kitten olabilir uygun fiyatlı olarak. Bunlar olabilecek en uygun seçenekler.
Daha sonra Purina One Kitten olabilir ve onun da bir tık üstü gibi olan Purina Pro Plan Kitten olabilir.
Bunlardan sonrası epey pahalı bir hâl alıyor bu yüzden önermiyorum.
Mâlumunuz dolar 6’ya fırlamışken iyi mamaların hepsi ithal.

LadyAndCat

Bütçenize göre değişir bu durum.
En uygun fiyatlı olarak:
Bona Cibo Kitten olabilir ama içinde gerçek et ve protein yok. Önermem zor açıkçası.
Friskies Junior Sütlü olabilir.
Whiskas Kitten olabilir uygun fiyatlı olarak. Bunlar olabilecek en uygun seçenekler.
Daha sonra Purina One Kitten olabilir ve onun da bir tık üstü gibi olan Purina Pro Plan Kitten olabilir.
Bunlardan sonrası epey pahalı bir hâl alıyor bu yüzden önermiyorum.
Mâlumunuz dolar 6’ya fırlamışken iyi mamaların hepsi ithal.

LadyAndCat

Bütçenize göre değişir bu durum.
En uygun fiyatlı olarak:
Bona Cibo Kitten olabilir ama içinde gerçek et ve protein yok. Önermem zor açıkçası.
Friskies Junior Sütlü olabilir.
Whiskas Kitten olabilir uygun fiyatlı olarak. Bunlar olabilecek en uygun seçenekler.
Daha sonra Purina One Kitten olabilir ve onun da bir tık üstü gibi olan Purina Pro Plan Kitten olabilir.
Bunlardan sonrası epey pahalı bir hâl alıyor bu yüzden önermiyorum.
Mâlumunuz dolar 6’ya fırlamışken iyi mamaların hepsi ithal.

Butceniz yetiyorsa trueinstinct orijen veya acna alın bir alt kademe butce icin ND olabilir. Daha alta inersek advance olabilir ama daha asagisi pek iyi degil. Purina urunleri de pek fazla onermem

TATA4242

Bütçeye göre
Nd
Acana
Orijen
İnstinct
Wildfield
Naturea
Bravery
Orta bütçeli
Sanabelle
Fitmin
Matisse
Brit Care
Düşük bütçeli
Mystic
Golosi

Bunlar arasında,bütçeye göre Fitmin purityi tek geçerim.Kedinizin şuan yavru kedi gereksinimleri olduğundan en az 100 gram mama verin.Yanında mutlaka hergün en az 2 paket yaş mama verin,hangi marka olursa olsun,yeterki suyu az içmesin,bütçeye göre en uygun yaş mama mırmır var.Süt için bunlar gerekli.

TATA4242

https://www.***********.com/fitmin-purity-kitten-tavuk-ve-cigerli-tahilsiz-yavru-kedi-mamasi-10-kg-p-HBV00000QP9WZ?magaza=*******&wt_gl=cpc.6824.shop.nelk.petshop&gclid=CjwKCAiAy9jyBRA6EiwAeclQhJMdPBx8IBk1miiIykEoGi-W0Fnkq9eibi4wMNIRmsT-Kh37iBSKdRoCJVsQAvD_BwE