Emme Refleksi

Kedim 1 aylık ve annesi terk ettiği için sahiplendim fakat ilk başlarda bulduğu yumuşak battaniye, havlu, peluş oyuncak şeyleri emmeye çalıştı fakat bunları biraz hafiflete bildim . Şu an için ise sürekli kuyruğunu emiyor ya da parmağımı ısırıyor. Zararlı mıdır ? Nasıl bundan vazgeçirebilirim ?

3 CEVAP

Zeke

Kıyamam ya..Daha minicik o büyüdükleri zaman bile o reflekslerinden vazgeçmiyorlar
Ben kazak giyip kucağıma aldığımda kazağımı az yalamadılar:)
Bir zararı yok o tarz şeylerle temasa girince annesini hatırlayıp huzur buluyolar aksine

nsnci

Benimki de (5 aylık) kuyruğunu çok emiyor ilgilenemediğim zamanlar yapıyor daha çok.
Portakal sürdüm az kuyruğunun ucuna (zararlı mı bilmiyorum :s) 1 hafta yapmadı sonra tekrar başladı Vazgeçiremedim.

LadyAndCat

Yavru kedilerde olabilen bir şey ve sorun değil.