Kısırlaştırma Ameliyatı Sonrası

Ilkyaz

Kısırlaştırma ameliyatımızın 6.günü herşry normal yemesin de içmesin de hareketlerin de hiç bir sorun yok ancak 2 saat önce dikişinin olduğu yer dikkatimi çekti fotoğraf paylaştım sol tarafta ki dünkü hali sağda ki ise şuan ameliyat sonrası ve ameliyattan 2 gün sonra antibiyotik iğne de oldu veterinerimiz gayet iyi göründüğünü normal bir süreç olduğunu ve baticonla temizleyebileceğimi söyledi ama ben biraz pinpiriklyim aynı durumu yaşayan yada tecrübesi olan var ise paylaşırsa memnun olurum

13 CEVAP

PandAiluroSena

Sarı kantaron yağı sürmenizi öneririm

nidaxu

yalamasında sorun olmaz 6 gün olmuş hatta belki kendi bile alabilir dikişini

Anonymus552223

Bence gayet normal gorunuyor. Veteriner de iyi bir is cikarmis. Minicik yara

Bizde antibiyotik kullandık şurup formunda olan. Dikisleri 4 gun durdurdu. Sonra yalamaya koparmaya basladi 1 hafta sonra tek dikis ipi kalmisti onu cikarmadi ki 1 haftada iyilesmis yarasi sorun olmayacaktir muhtemelen

Yok olmadi. Alsinda bende endiselenmistim disikleri yalayip dusurunce hem surup antibiyotik kullaniyorduk siringalar daha etkili oluyor ama surubu 8 gun falan kullandik 10. gun sonunda da dikisler alindi. Dikisleri alinali suan 2 hafat falan oluyor ve durumu cok iyi hichirsey kalmadi ve hic gorunmuyor bile. Tuykeride uzamaya basladi :)

keremsss

dikişi kapanmış neredeyse bir sorun yok gibi görünüyor ama çok sık yalamasını engelleyin

Ilkyaz

Yalamasında herhangi bir sorun olurmu peki

Ilkyaz

bu iltihap olayı çok canımı sıktı valla sıkıntı olmaz umarım antibiyotik verdi veterinerimiz

Ilkyaz

iltihabı görünce endişelendim b batikon sürüyorum ara ara teşekkür ederim hepinize

Ilkyaz

Henüz koparmaya yeltenmiyor roka saadece yalıyor hareketlerin de yemesin de içmesnde de sorun yok sizde de oldumu iltihap

Ilkyaz

Umarım bir anca önce iltihap olayı geçer ve dikişlerimiz de atar ömrümden ömür gitti çünkü benim????

Ilkyaz

Dün itibari ile antibiyotik iğne ve penisilin tedavisine başladık yarayı açıp temizlemeye gerek kalmayacağını düne göre daha iyi olduğnu belirtti veterinerimiz hareketlerin de hiç bir sorun olmaması iyiye işaret dedi kısa sürede yaramız da iyileşecek umarım

Ilkyaz

tamamen geçene kadar benim içim rahat etmicek :))