Lütfen Yardım Edin

ardazeybel16

Kedim zaman geçtikçe fazla ısırmaya başladı bu gece aşırı fazla ısırıyor kolum kan içinde kaldı ne yapmam gerekiyor? Bu gidişle ailem istemeyecek kediyi. Ama oyun olarak yapıyor gibi fakat aşırı derecede acıtıyor kanatıyor.

2 CEVAP

poughkeepsie

Ben tırmalamada bu sorunu yaşadım ve tırmaladığı an hayır diye bağırıp elimi kolumu çekiyorum ve oynamayı bırakıyorum. Yarım saat ne kadar şirinlik yaparsa yapsın ilgilenmiyorum. Eğer bidaha yapmaya çalışırsa bu sefer başka odaya gidiyorum. Böyle yapa yapa az çok alıştı gibi

LadyAndCat

Bebekliğinden beri ellerinizle oynattıysanız. Ellerinizi ısırmasına oyun amaçlı da olsa izin verdiyseniz çocuk bunu normal sanıyor. Oyun sanıyor. Eğitim eksikliği çekiyor şu an. Öğretin. “Hayır yapma” deyin.
Kızın bağırın ama sakın vurmayın.
Canınızın acıdığını belli edin.
Oyuncak bulun ona. Kağıttan top yapın onunla oynasın.
Oyun amaçlı olmasa inanın sizi parçalardı :))