Kedim Çok Kaşıdı

sarmanbirkedi

Beraber oturmustuk ben telefonla oynuyordum sonra bir baktım fotoğraftaki gibi kasiya kasiya hali böyle olmuş. Ne yapabilirim ve neden bu kadar kasidi sizce?

9 CEVAP

Aysenmstura

Kedinizi neden sokağa salıyorsunuz ki başına her şey gelebilir

sarmanbirkedi

Teşekkürler, deneyeceğim

Sselin1

Dediginiz gibi cok kasindiysa baska bir kediyle alakali olduguni sanmam. Ama normal bir sekilde kasiyip kabuk tutmus bir yarayi kanattiysa kedizeytinvepeynirin dedigi gibi olabilir. Yarayi temizleyin varsa yara merhemide sürün ama kasinti devam ederse alerji olma ihtimali yüksek gecmis olsun.

Sselin1

Stres yada alerji olabilir yedigi mamayi falan mi degistrdiniz. Ya da farkli bir sey mi verdiniz. Hangi mamayi kullaniyorsunuz.

sarmanbirkedi

Micho kullanıyorum aylardır yaş mama ile bir sıkıntı yok. Ayrıca strese gireceği bir durum da yaşanmadı

Bence başka bir hayvan ısırmış yara kabuk tuttuğu için fark etmemişsinizdir şimdi de yarayı kaşıyarak kanatmıştır. Batikon sürün, evde varsa kantaron yağı sürebilirsiniz.

sarmanbirkedi

Sokak değil evimizin bahçesi. Amcamlar ve bizim büyük bir arazide yaptigimiz evlerimizin çevresi. Bazen onlar da besler, kendini sevdirir gelen geçene.

sarmanbirkedi

Bu arada herkese teşekkürler

Egzama olmuş gibi gözüküyor benim kedimde de olmuştu 1 yıl önce veteriner dış parazit yaptı 1 haftaya kabuk bağlayıp düştü