Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

hamsterimin bedeninde kızarıklık ve tüy dökülmesinin sebebi ne olabilir ?

aysenes
aysenes

689


henüz 40 günlük olan hamsterimin bedeninde kızarıklık ve tüy dökülmesinin var sebebi ne olabilir , iştahında ve hareketinde çok sorun yok fakat diğerlerindede olmaya başladı tüylü bi hamster kendisi ayrıca kısa tüylüde bir sorun yok böyle fakat diğer uzun tüylülerde de olmaya başladı sebebi ne olabilir ? yaşadığım şehirde hamsterdan anlayan veteriner bulamadığım için bu sorunu çözemiyorum bilgisi olan varsa tavsiyelerinizi beklemekteyim


2 Cevap

I3ritishShortHair
I3ritishShortHair

1764


Tüy dökümü : Yaşlı hamsterlarda böbrek işlevsizliğinin sonucu olarak görülebilir. Tüy dökümü aynı zamanda çark merkesine sürtünmeyle, suluktan damlayan su ve yanlış taban malzemesi sonucu oluşabilir. Aynı zamanda düşük proteinli diet programıda neden olarak gösterilebilir. Genellikler hamsterların dietlerinde %16′ın altında protein bulunduğunda meydana gelebilir. Bir diğer diet problemlemi ise mısır ve tahılların fazlaca verilmesidir. Çoğunlukla bu sorun taze sebze ve meyvelerin diete eklenmesi ve ya tahıllara haşlanmış pirinç katılmasıyla giderilebilir.
Tüy dökümüne karşı uygulanan genel iki yol vardır:  • 1 veya 2 damla balık yağının yemine damlatılması
    *Böbreğe zarar verdiği için sarmısak içermeyen maya tabletlerinin 3-4 gün boyunca sürekli ve daha sonra haftada 1 olarak yeminin üzerine ilave edilmesidir.


I3ritishShortHair
I3ritishShortHair

1764


kızarıklığı bilmiyorum ama dökülmeyi biliyorum


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
865 Görüntüleme
2 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor