Kanlı İshal

2 aylık golden cinsi köpeğim kanlı ishal başta aşı diye gittik öksürük çıktı asılara olmadı carsambadan beri her gün iğneye gidiyoruz onun dışında makrol sürüp veriyorum ishal hali kanlı neden ?

11 CEVAP

Ayrıca oksuruk ve hizli solunum ara ara devam ediyor

pegasus

Veterinere götùrdünùzmü

Evet işte çarşambadan beri iğneye gidiyoruz her gün surubuda o verdi

Dioril falanda yapıyor

batuhantopcu

Benim bildiğim insanlardaki gibi virüs kökenli oluyor genelde ishaller. Aynı insanlardaki gibi de ciddiye alınması gereken bir hastalık ama güzel bakımda hızlıca atlatacaktır inşallah. Çok geçmiş olsun

pegasus

Evet doğrudur

Teşekkür ederiz. O kadar ilaca geçmedi hala ne yazıkki

batuhantopcu

Sıkmayın canınızı. Veteriner kontrolünde hızlıca atlataktır bu süreci.

rnt

Merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Bol sıvı almasını sağlayın. İshal olduğu için sıvı kaybının önlenmesi lazım. Parvovirüs ya da parazit nedeniyle olması mümkün. Veterineriniz gerekli önlemleri almıştır. Ama yavru köpeğiniz için devam eden kanlı ishal durumu hayati tehlike taşır. 3 doz karma aşıya başlanıp, takviye vitamin ve de kanama önleyeci ilaçlar kullanmanız lazım. Tabii gençlik hastlığı yoksa. Bunun için en iyi yanıtı test yaptırarak bulabilirsiniz. Burada size düşen şey evcil dostunuzun bulunduğu ortamını eczaneler ya da medikallerde 10 lira gibi rakamlara satılan Gluteraldehit benzeri şeylerle temizlemeniz ve periyodik olarak aşılama yaptırmanız. Tekrar geçmiş olsun.

Benim kopegimdede ilk aldigimda kanli ishal vardi ama onun kanli ishali ic parazitinden kaynaklaniyodu veteriner ic parazit hapi verdi sonra solucan gibi bisi cikardi onu cikarinca gecti kanli ishali.eger sneinkide hareketli ve yemek yiyosa kanli ishal hastaligi olarak dusunme ic parazit olabilir gecmis olsun simdiden

Bizde de o solucan gibi şeyler çıktı ama hala kan var çok teşekkür ederim bu arada