Kedimin Göbeği Sarkıyor

Zeynucka

Kedimin göbeğinde bir sarkma var.veterinerim kilosunun normal olduğunu söylüyor ancak bu sarkma kilodan mı yoksa allah korusun bir hastalık belirtisi olabilir mi?

16 CEVAP

Alaracatlover

Kilodanda olabilir kilosu nedir yavruşun?

Natkarat

Yüzünü de görebileceğimiz bir foto daha paylaşır mısın? Bu haliyle tosuncuk olmuş. İsmi benim kediden daha çok hak ediyor. :D

Zeynucka

4 aylık 2.200:)

Alaracatlover

Şişkoş işte

LadyAndCat

4 aylık bir kız bebek ve 2.200 gr belki de şu an daha fazla bile??
Kilolu bu minnoş.
6 aylık dişi kediler 2 kiloya eriştiyse kısırlaştırma ameliyatı yapılıyor.
4 aylıkken 2 kiloyu geçmiş bu :))

Zeynucka

Veteriner bana kilosu normal şuan bebek dedi.diyete mi sokmam lazım:)

Zeynucka

İşkembesi sallanıyo:)

Gul36

Bu arada yavru kediler diyete sokulmaz. :) Kısırlaştıktan sonra dikkat eder, öğünlü beslemeye başlarsınız.

Zeynucka

İlk hayvanım olduğu için bi fikrim yok.kızımı çok seviyorum ve onunla uzun bir ömür geçirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyorum:) @Gul36

dtaylan03

Efendim benim kedim 5.5 aylık ve 3.100 gram. Düzenli vet. kontrolü de yapıyoruz. Hatta bugün aşıları vardı. Ben de özellikle sordum o sarkmayı. Zira benim kızımda da var, sizin ki kadar büyük ol masa da. Vet.in söylediği şu oldu. Kilosu normal, eğer mamayı markanın kullanım tablosuna göre veriyorsanız problem yok. Bu sarkan kısım yağ birikintisi. Daha sık oynayıp yorun hareket azlığından, korkacak bişi yok dedi. Dolayısıyla naçizane önerim siz de elinizle tuttuğunuzda o bölgeyi eğer sert bir kitle yoksa ve mamayı da gramajına uygun veriyorsanız biraz yormanız gerekiyor yavruyu..

Zeynucka

Hep mama kabı dolu olsun dendiği için ben hiç gramaj bakıp vermedim.bittikçe koyuyorum.zaten kendisi de acıkmadıkça yemiyor.evet sanırım biraz hareket ettirmek gerekiyor.evet o kısım baya yumuşak:) daha çok koşturacağım demekki:)

Zeynucka

Haha:) 4 aylık kendisi 2.200

Şuanda istediği kadar yesin 1 yaşına kadar

Gul36

Sarkan kısım ilkel keseye benziyor. Büyük kedilerin (aslan, kaplan gibi) bazılarında bile bulunan genetik bir şey. Yumuşacıksa büyük ihtimalle öyledir, korkmayın. :)

buseekucukgol

aynı durum benim minikde de var yeni yeni belirmeye başladı 3.5 aylık şu anda kilosu 1,900
vet. kilosuna gayet iyi, güzel bakmışsınız dedi. ben de bu sarkmayı görünce baya tedirgin oldum. özellikle bi tarafta sanki daha çok var gibi bizim. ellediğimizde bir sertlik yok yumoş yumoş :))) teşekkürler içimi rahatlattı yanıtlarınız