Yavru Kedi Acil

Cns23

10 günlük yavru kedi var. Anneleri 4 saatten fazladır gelmedi.. daha ne kadar beklemeliyim.. yoksa yavrulari almali mıyım

27 CEVAP

lwb

Daha dokunmayın, yarın bile gelebilir

LadyAndCat

Umarım Annenin başına kötü bir şey gelmemiştir. İnsanlardan her şey bekliyorum artık...
İnsanlar yok edebilir çünkü o kedi ve bebeklerini istemeyenler de vardır gizliden gizliye ama demezler kötülük yapacaklarını...
Bunun dışında Allah korusun ama araba çarpabilir, yaralanabilir, insanlar işkence edebilir.
Umarım Anne gelir bunu tüm kalbimle diliyorum çünkü aynı zor durumu kendim yaşadım ve daha sonrasında da acı şeyler yaşandı.
Ben o bebekleri sahiplendirmeye çalıştım alanlarsa bana yalan söyleyip bildiklerini okudular ve yavruları başlarından atıverdiler zaten biri daha büyüyemeden ölmüş haberini verdiler bana...
Bir daha başıma gelse tüm yavrulara bakarım çünkü insanlara güvenim yok!
Ben ancak iki tanesini kurtarabildim nereden bilebilirdim diğerlerinin bu kadar gaddar olacağını?
Bilseydim hepsini ben alırdım.
Şimdi benim iki kedi çocuğum var ve Allah ayırmasın diyorum...
Kiminin hayattaki öncelikleri farklı.
Kimi gezer tozar kendini düşünür iki el kadar kediye bakmak ona ağır gelir. Kimi de benim gibidir biberonla besler büyütür ve o canlı açsa kendi yemek yiyemez...

Cns23

Yavruları almak zorunda kaldim.. buluduklari bolgeyi de sık sık kontrol ediyorum anneleri geldi mi diye.. sut tozu aldim.. sadece biberon da biraz zorlandılar.. tuvaletlerini de yaptırdım.. umarım hayatta kalirlar.. sut anne ilani da açtım

LadyAndCat

Bugün mümkünse dokunmamaya çalışın ama durum gerçekten çok hassas!
Benim de başıma aynı olay gelmişti.
İkinci gün sabah bakın Anne yoksa bebekleri almanız gerekecek ve petshoptan biberon alacaksınız yanında da kedi bebeği için özel süt tozu. Mama yapıp biberonla birlikte her 4 saatte 1 veriyorsunuz.
1 ay uykusuz kalıyorsunuz açıkçası ama sonra mama yemeye başlıyorlar o zaman uyuyorsunuz:))

lwb

Kesinlikle beslenme ve tuvalet saatleri harici dokunmayın ve sıcaklık olan yerden ayırmayın.
Sıcak su torbası olsun ve een fazla 1.5 saatte bir sürekli yenileyin üstlerini de sarın.
Bebek kedi iyi bakıldığında büyütmek o kadar zor değil.
Laktozlu süt bu geceye özel verebilirsiniz ama yarın mutlaka süt tozu arayışına geçin, sorularınız olursa cevaplayabilirim

Cns23

Daha önce 4 yavru annesiz kalmisti ama acikcasi ne zaman almaliyim konusunda tereddute düştüm.. çünkü bulunduklari yerde pek guvenli degil.. ben onlara bi yer yapmaya calistim.. anneleri cok yabani asla yaklasmiyor ve yaklastirmiyordu.. hic de ayrilmiyordu.. yemeğini suyunu yanina koydum ama dokunmamis bile..

Cns23

Siİ anlayabiliyorum ayni seyleri yasadim sayılır..

lwb

Kedi süt tozunu mutlaka olmalı, internetten bile sipariş edebilirsiniz.
Tek besleyici besin o onlar için

Cns23

Daha once de gimcat kullandim ama bugun pazar bulma ihtimalim cok az en erken yarin alabilirim.. gecici olarak kullansam sorun olur mu.. annelerini takip ediyorum gelmis mi diye ama hala yok

LadyAndCat

Cns23
Hayır maalesef en az 1 ay dediğim şekilde biberonla beslemeniz gerekiyor. İnek sütü onlar için uygun değil. İnternetten gördüğünüz her şeye de lütfen inanmayın. Bebek maması veya laktozsuz süt diyenler var. Yapmayın. Tek yolu özel kedi bebek maması tozundan yapılan mama. En iyi markalar Gimcat ve Beaphar.

LadyAndCat

Yarın sabah zaten bakacaksınız Anne yerinde mi değilse hemen biberon ve mama alıyorsunuz.
Ayrıca sıcak tutulmaları hayatî önem taşıyor. Bebek battaniyesi olabilir. Kazak olabilir örtün üstlerine korkmayın boğulmuyorlar minikler. Isınırlar. Sıcak su şişesi de yanlarına koyabilirsiniz ama şişiyle direkt temas etmesinler yanarlar. Kazak altına filan konabilir.
Büyük bir karton kutuda onlara bu şekilde özel bir yer yapabilirsiniz yarın...
Yarın ola hayrola...

Cns23

Evde biberon hersey var.. sadece sut yok onu da eger anneleri gelmezse yarın alırım..

Cns23

Şimdi yanlarına bakmaya indim etrafta birkac tane erkek kedi var acaba anneleri bu durumdan mi kaçtı bilemiyorum.. yaptığım yuvanin etrafinda dolaniyorlar

Cns23

Yuvanin önünde yakaladim birini.. kovaladim.. yavrulari aldam bi dert almasam bi dert cok zorda kaldım..

BenNisa

Ben küçükken, annem markete gidiyordu ve elinde 4-5 tane gözleri kapalı kedi olan bir kız gördü. Bu kızın dediğine göre yavruların annesine araba çarpmıştı. Ben de o zamanlar ailemden kedi alması için yalvarıyordum. Annem de bu kedilerden birini aldı ve eve getirdi. Fakat biz hayatımız boyunca bu kadar küçük bir kediye bakmamıştık. Kedi için şırınga aldık, süt tozu aldık ve ona elimizden geldiği kadar iyi bakmaya çalıştık. Bir gün ben heyecanlı bir şekilde, kediyi beslemek için yatağımdan kalktım. Ama kedi nefes almıyordu. Kutusunda, battaniyesinin altında ölmüştü. Üstünden yıllar geçti fakat hala kendimi affetmedim. Affetmeyeceğim de!
Bu yüzden sizden rica ediyorum, yavruların başına bir şey gelmesine izin vermeyin. Çünkü eğer yavruların başına bir şey gelirse ömrünüz boyunca kendinizi benim gibi hep suçlu hissedeceksiniz :(