Köpek İlk Aşı

BluE46

Pazartesi günü aşı yapılacak ama hangi aşı onu bilmiyorım.
Ilk aşı ne olması lazım ve sırası nasıl yardımcı olur musunuz?

1 CEVAP

Mcansuozay

Merhabalar,

İlk aşı genelde iç parazit oluyor. Ama hap olarak bazı veterinerler uygulayabiliyor. Sonrasında karma 1 ve 2. Aşısı yapılıyor. En son kuduz yapılıyor. Eğer isterseniz bronşin aşısıda yaptırabilirsiniz. Bu aşı çoklu ortamlarda yetiştirilen ya da barınak gibi ortamlarda olan köpekler için yapılıyor. Yaptırmak zorunda değilsiniz.Evde bakıyorsanız ve dışarı çıkartmıyorsanız. İlk önceliğiniz parazit olsun. Dışarı çıkartmaya karma aşıları bittikten sonra başlayabilirsiniz.