Barf Kullanan? 2 Kg Ne Kadar Dayanıyor?

onurtemiz

Merhaba
Kedimiz için Çiğ beslenmeye geçsek acaba ne kadar yiyorlar? Kedim çok iştahlı değil zaten. 10X 200 gr şeklinde satılıyor. Her gün 1 paket mi yiyor? Bu da 10 gün demek..

15 CEVAP

lwb

Acana mamasına para vericeğinize dengeli bir menü oluşturun çok daha iyi.
PetFooled belgeselinde Acana paketleri bile geçiyordu:(

kayrae

linki düzelttim.

bir şey eklemek istiyorum. çiğ beslenmenin çok tehlikeli olduğunu söyleyip karşı çıkarken acana ve orijen’i öven insanlar o mamalarda da çiğ et olduğunu bilmiyor :)

tabii ki bu o mamaların kötü olduğu gerçeğini değiştirmez.

onurtemiz

1 paket 200 gr.
Mesela benim oğlan günde 100 gr yerse bu da 20 gün yapıyor. Hmmm.
Tabağını doldursam da bitirmiyor doyana kadar yiyor.
Çiğ beslenme et doğru yöntem ise ve ömrünü sağlıklı uzatıyorsa geçmek isteriz aslında

onurtemiz

taş çatlasa yine de 4'ü geçtiğimizi sanmıyorum ben. Ha inşallah geçmiştir o ayrı ama az çok anlıyorum.
Geçen hafta Viyo kullandık ama bu hafta hayvan sanki daha zayıf. Gittikçe psikolojim bozuluyor. Baktım almıyor kilo ya Acana'ya geçeceğiz ( zaten geçecektik kilo alımında sonra) ya da Barf bize uygunsa ona geçeriz. Araştırma aşamasındayım. Kayra uyandığında- müsait olduğunda dönecektir.

lwb

Geçecekseniz kendiniz yapmanızı öneririm, satanların fiyatları kendi menünüze göre daha fazla.

kayrae

bir de hangi markadan bahsediyorsunuz?

onurtemiz

Kayre

Tam olarak marka bilmiyorum yeni yeni araştırıyorum Barf TR diye geçiyor sanırsam (barfmama)

şöyle ki 7 ay önce kısır ameliyatından önce 2.8 kilo çıktı. Şu an 28 aylık. Bu zamana kadar bence çok almadı kilo ama 3,5 olmuştur diye tahmin ediyorum. 7 aydır tartılmadı bir baskül bulsam tartacağım

@onurtemiz bence daha fazla kilo almış bile olabilir

onurtemiz

Açtım orayı. 1 ve 3’ü kaydettim izleyeceğim şimdi ama 2. videoyu açamıyorum linkte yanlışlık mı var?

lwb

Ben de açamadım

lwb

Günde kilosunun %3'ü kadar.

kayrae

ayda yaklaşık 3,5-4 kg yiyor bir kedi. sizin oğlan kaç kilo? ideal kilosu kaç? muhtemelen 100 gramdan fazla yer günlük.

onurtemiz

O belgeseli göremedim ben. Nereden izlediniz?

Acana kuru mamada çok iyi ama sanırım o bile çiğ etin yanında kötünün iyisi kalıyor

onurtemiz

Orijen de çiğ et vardı dimi? Tam olarak anımsayamadım ama yabancılamadım da