Kediler Evde Tek Başına En Fazla Ne Kadar Kalabilir?

Gkocg

Yaklaşık 1.5 ay önce hiç aklımızda yokken kedi sahiplendik, sokakta hasta bulduk, bakıp iyileştiririz derken kaldı bizimle. Belli aralıklarla seyahatimiz oluyor 1 hafta-10 gün kadar. Komşularımızdan gelip bakabilecek olan yok maalesef :( kedi oteli bir seçenek ama onda da hastalık bulaşmasından korktum. Eve bolca kum mama ve su koyarak ne kadar süre tek kalabilir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Kedi oteli deneyiminiz varsa özellikle ankaradakiler hakkında bilgi verebilir misiniz?

12 CEVAP

Aslında en fazla 3 veya 4 gün diyorlar ama bu yaz komşum kedisini 10 güne yakın evde bırakmıştı

bbeyzvv

kendi kendine bittikçe yenilenen mama su kapları var ondan alabilirsiniz ama almazsanız mama bayatlar su kirlenir kediler bunlardan nefret eder ve ev kedileri bayat mama yemez kirli su içmez kum da iki üç kap kum koyarsınız kirli kuma kediler tuvaletini yapmazlar başka yere yaparlar

petsurfer diye bir site var. reklam olmuyordur umarım. orada kedinize bakıcı bulabiliyorsunuz uzun seyahatlerde. ben de kullanıyorum

Catloveerr

Armut.com diye bi site var. Kedinizi eşyalarıyla birlikte bakmayı teklif eden kişiye bırakıyorsunuz günlük yaptığınız her şeyi yapıyorlar, video yolluyorlar. Uzun süre yalnız bırakmayın eğer her gün gelip ilgilenecek biri yoksa. Stres yapıp depresyona bile girebilir.

Gkocg

Maalesef ankaraya yakın küçük bir ildeyiz, evcil hayvan işleri burada pek olmuyor maalesef. Sanırım en iyisi apartmanda kedi sever bir komşu bulup kendisinden eve gelip bakmasını rica etmek

Gkocg

Oof of o zaman 2-3 günü aşacaksa kedi oteli lazım anladığım kadarıyla

BeSoldier

En fazla 2 bilemediğiniz 3 gün sonrasında mama ve şu olsada bayat ve kiri olduğundan sıkıntı olur. Bir arkadaşınız varsa 2 güne bir uğrayıp mama su takviyesi ve önemli olan birde tuvalet kumu temizliği yapması iyi olur

Kendi veterinerinizde bile kalabilir aslında

Anonymus552223

En fazla 10 gun biraktim simdiye dek, her gun babam gelip bakmasina ve ilgilenmesine ragmen dondugumde kendini temizlememe problemi ortaya cikti. Bir kac ay çisli popoyla gezdi. Bana birak.com falan var parayla birinin evine birakiyorsunuz. Kedi oteli de kafeste tutacaklarsa evden daha kotu.

Gkocg

Kedi bakımı konusunda en çok zorlandığımız şey bu şu anda ya. Çok çaresiz hissediyorum valla

Mimmo

Keşke yakın olsak ben bakardım.değil 3gğn bırakmak, eve biraz geç gelsem bile minno hanım mırmır gırgır kızıyor. :)

EN FAZLA 6 gün falan ama onuda pek onermem eger su ve mama kabi sadece 1 yerde varsa muhtmelen bilerek dokebilir. Evin heryerine su ve mama koyup 6 gun yalniz birakabilirisniz ama hic onermem ne olacagi belli mi olur kumu da 6 gun nasil pis kalacak ki?