Yine Bi Muhteşem Sorum Var

Zeke

Bahçedeki bıdık kızım malumunuz kızgınlıkta diye birkaç gündür bizim evimizde ama arkadaşlarını çok özlüyo ben ne kadar ilgilensem de :( bi de malum sebepten aşırı mutsuz..Neyse..
İşte daha önce yine burada bahsettiğim gibi kızgınlığa girmiş ama ben çiftleşmesini istemiyorum, geçene kadar eve aldım bitince kısırlaştırıcam inşallah.

Sorum sadece şudur; eğer o duygusu gittiysee bahçeye çıktığında geri gelir mi?:( yani isteği geçtiyse veya hafiflediyse erkek kediler tetikler mi kızımı yine kötü yollara.....

11 CEVAP

poughkeepsie

Benim kedimin direkt gece miyavlamaları kesildi, kızgınlığının geçtiğini öyle anladım

LadyAndCat

Zeke
Dişi kedinin hisleri o şekilde canlanmıyor erkeğin o şekilde canlanır. Erkekler bu yüzden çiftleşmeye hazırdırlar ama dişiler her zaman hazır değiller.
Size karnını açması sevgi ve güven gösterisi :))
Gece uyumayıp sabahlara kadar ağlıyorsa ne yapsanız susmuyorsa kızgınlıktadır. Sizinle uyuyor ve sakinse veya gece oyun oynuyorsa değildir. Veteriner zaten anlıyor muayene ederken kızgınlıkta olup olmadığını...
Bence çoktan geçmiştir sizin kızgınlık çünkü 4-7 gün arasında başlayıp bitiyor.
Daha önce hatta demiştim sizinkisi henüz girmemiş bile olabilir.
Dışarıya alışkın olduğu için dışarıyı istiyor ayrıca tasmasız çıkarmayın ya gelmezse bahçeden kediniz?

Zeke

Bugün artık çok ağladı, günler sonra birlikte çıktık bahçeye. Nasıl koştu oynadı zıpladı..Ama korkmayın erkek sinek bile yaklaştırmadım hahaha başında dikildim zebellah gibi:))
Evde de mutlu olsun diye yaş mamalar ödül mamaları vitaminlere boğuyorum..
Ama işte yine de dışarıyı istiyor. Bugün eve geldikten sonra yine duyguları canlanmış mıdır? Yani eğer tahmin ettiğim gibi biraz bile olsa eksildiyse :(

Kısırlaştırdık tan sonra diyorsanız ilk 1 ay hormon seviyesi en aza inmediğinden tabi ki eski kızgınlık halleri olabilir, ve ne kadar çiftleşme olsa bile döllenme olmıycağından birşey olmaz

Şuan da evde tutmaya devam edin kızgınlık geçincede direk veterinere ben kızgınlığı geçip 1 gün sonra tekrar kızgınlığa giren kedi gördüm :)

Anonymus552223

Hayir kisirken erkek kedileri yaklastirmiyorlar yanlarina, bizim burdaki sokak kedilerinden biliyom.

Zeke

Hayır dönemini atlatmasını bekliyorum kısırlaştırmak için:( yani hala kısır değil ne yazık ki

Zeke

Ayy tövbeler:((
Tam olarak geçtiğini nasıl anlayacağımı bilmiyorum ki :( beni görünce yere yatıp karnını açıyor hala, sonra sağa sola dönüp duruyor ben de kızgınlığa devam ettiğini düşünüyorum ama..?? :/

Zeke

Henüz kısırlaştırmadım işte hanımefendinin döneminin bitmesini bekliyoruz..

Dediğim gibi korkum arada bahçeye çıksak o hisleri canlanıyo mu. Neden çıkartıyosun derseniz de yukarıda yazdım, çok sıkılıyo çok ağlıyo çünkü alışık değil eve

Zeke

Dikkatini başka şeylere yöneltmeye çalışıyorum işte. Oyun oynuyoruz, müzik dinliyoruz, bilgisayardan kuş balık vs izleyeceği şeyler izletiyorum arada.
Oyuncak aldım onlarla oynuyo.
Yeterli olup olmadığını bilmiyorum tabi de gözlemlediğim kadarıyla yine de oyalanıyo bunlarla

Zeke

Oyy yerim ben onun karnını da güvenini dee:)))
Bakalım artık 1-2 gün içinde bi muayeneye gidicez, umarım kısırlaşmaya uygundur da tontikimle çilemiz biter hepten:)
Çok teşekkür ediyorum duymak istediklerimi duydumm:))