Dışarda Tuvaletini Israrla Tutuyor

mrshelby

Arkadaşlar bebeğim 4 aylık yorki,aşıları bitmediği için evde tuvalet eğitimine alıştırmaya çalıştım ama 10 kere yapıyorsa 5 keresinde evin herhangi bi yerine yapıyordu tuvaletini,şimdi dışarı çıkarabiliyorum ama bu seferde dışarda inatla tuvaletini yapmıyor eve gelince yapıyor,bildiğiniz bir çözüm var mı?

7 CEVAP

benissexo

BetaZed dediğinizle hiçbir alakası yok.
Dışarı tam tuvaletini yapcağına emin olduğunuz zamanda çıkarın mesela yemekten sonra kakasını evden almış olup yere koyun, çişi için de çiş damlası sıkın yere koklayıp yapacaktır.
Fakat köpeğiniz 7 8 aylık olana kadar dışarı tuvalet eğitimini oturtamazsınız tam olarak yavru olduğu için tuvaletini çok tutamıyacaktır (Deneyimlerle sabit)

benissexo

Ve dışarda uzunca saatler geçirmelisiniz 1 yaşına gelinceye kadar zaten siz istemeseniz de o dışarıya yapmak isteyecek tuvaletini, köpekler barındığı yattığı yerin en uzağına yapmak ister tuvaletini içgüdüsel olarak.

mrshelby

Mama saatlerimiz düzenli olduğu için tuvalet saatlerimizde oturmuş durumda o yüzden dediğiniz gibi emin olduğum saatler içerisinde çıkarıyorum ve tam oturmasa bile en azından dışarıya yavaş yavaş alışsın istiyorum çünkü defalarcada olsa çıkabilirim bu süreç içinde dışarı,ama dediğiniz gibi denememiştim birde öyle deneyeyim çok teşekkür ederimm

BetaZed

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla gezdirmeye çıkarttığını bölgede fazla köpek kokusu varsa tedirgin olduğu için koku bırakmak istemiyor olabilir.

Shaco

ilk alıştırırken sessiz dış etkenden uzak köpek kokusu olmayan bir yerde alıştırmanız en iyisi yavaş yavaş normal bir çevreye sokarak(eğer işiniz yoksa sabah erken saatlerde yada tenha satalerde ilk olarak) sakınacak bir durum olmadığını anlamasını sağlarsınız hemde çevreye alışmış olacaktır.

Shaco

kısacası en başta gürültü ve haraketten uzak saaatlerde yada yere çıkarmaya özen gösterin

LadyAndCat

Bu konularda Benissexo’ya güvenirim. Adamın köpeği var tecrübeli. Her şeyden önce hayvanları çok seviyor:))