Yaşlı Köpek Bakımı

ayhanozzz

8 yaşında olan köpeğimin yanına bir yavru kedi sahiplendim. Pırtık ilk zamanlarda alışamadı, şimdi yavaş yavaş alışıyor.

Kedi ve köpek aynı anda bakan arkadaşlara soruıyorum, ekstra bir şey yapmam gerekir mi?

2 CEVAP

keremsss

Yavruyken daha çabuk alışıyorlar ama sizin bıdık artık yetişkin alışması biraz uzun sürebilir merak etmeyin :)

golgekaya

benim kopegim su an 6 aylik ve simdiye kadar 5 kediyle tanisti sunu soyleyebilirim ki kedi kopek tanismalarinda genelde sorun kedilerden cikiyor ilk tanistigi kedi yetiskin bir tekirdi ve kedi cok tislayip sorun cikarmamisti cunku tanistigi ilk kopek degildi benim kopegim de merakliydi ama kediye saldirmamisti sonra yavru bir scottishle tanisti ve o kedi hic tepki vermemisti zaten biz de yalniz birakmamistik hic kedi cok kucuk oldugu icin sonra kendimiz kedi aldik 2 aylik ve bizim kedimiz o kadar cok tisladi ki ilk basta kediyi kafese koyduk su an 3 4 aydir birlikteler ve artik sorun cikmiyor kopegimiz arada kedinin ustune atliyor kedimiz arada bir tokat atiyor bacagini falan isiriyor ama birbirlerine buyuk bir zarar vermiyorlar yan yana uyuyabilecek seviyedeler daha sonra tekrar cok yavru bir kediyle tanistilar kedi ne kadar yavruysa o kadar kolay oluyor bence tanisma sureci de su an yeni bir yetiskin kedimiz oldu ve alisma surecindeyiz kediyi kafese koydugumuzda bile kopegi gorunce tislamaya kabarmaya basliyor bir kere kediyi cikardik ve kopekten kacmak yerine ustune ustune gitti ve yakaladigi yerde de baya bi dovdu benim tutup ayirmam gerekti bizim tecrubelerimiz bu sekilde sorunuz olursa bu konuda yardimci olabilecegimi dusunuyorum kediyi oncelikle kafeste yaklastirmak ve kedinin girip kopegin giremeyecegi kedi icin guvenli bir bolge olusturmaniz isinizi kolaylastirir bir de iki hayvani birbirine alistirmak icin birlikte yemek saati yapmaniz mantikli olabilir mesela ikisine de yas mama verin ve yan yana yesinler size kolay gelsin umarim en kisa surede basarirsiniz :)